Konflikt między operatorami komórkowymi oraz organami Unii Europejskiej trwa już od tygodni. Jak się jednak okazuje, dobiegł on końca dla jednej z polskich sieci. Co ciekawe, Komisja Europejska ugięła się pod natłokiem krytyki. Nie podoba się to jednak samym klientom, którzy już teraz protestują przeciwko nagłym zmianom.

Od czerwca 2017 roku przebywając poza granicami państwa, w którym zarejestrowało się swój numer, za połączenia płacić można było w krajowych stawkach. Był to flagowy projekt organów europejskiej wspólnoty, który miał podkreślić dobry stan jej współdziałania.

Decyzja o zmianie systemu płatności w roamingu nie spodobała się jednak samym operatorom. Najczęściej musieli oni bowiem dopłacać do swoich usług lub zdecydowanie podwyższać stawki obowiązujące klientów.

Jako pierwszy zgodę na powrót do starej metody rozliczania wywalczył Plus. Wkrótce w jego ślady pójdą prawdopodobnie także inne sieci. Nie podoba się to oczywiście klientom, których ucieszył kontrowersyjny unijny projekt.

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

Zobacz również