To zaskakujące jak po latach od zakończenia zimnej wojny jej sekrety wychodzą powoli na wierzch. Amerykańska opinia publiczna jest zszokowana informacjami na temat operacji Teapot.

W 1954 roku amerykańskie władze postanowili przetestować broń jądrową na własnych żołnierzach. Doszło aż do 14 tego typu prób.

Jedna z nich polegała na zrzuceniu bomby na pustynię, na której przebywało również 8 tysięcy żołnierzy. Oczekiwali oni w zamkniętych czołgach ledwie 900 metrów od wybuchu.

Podczas innej próby oddziały zmechanizowane dostały rozkaz przejechania przez skażony eksplozją teren. Testowano również żywność.

Dzięki tego typu testom odkryto, że piwo przechowywane w puszkach nadaje się do „szybkiego spożycia”. Mimo iż puszka zostaje napromieniowana, to napój wewnątrz pozostaje nietknięty.

Eksperci zauważają, że eksperymentami dotknięci zostali nie tylko żołnierze, ale również okoliczni mieszkańcy i turyści. Według Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem skutkiem operacji Teapot było co najmniej 13 tysięcy zachorowań na raka tarczycy oraz co najmniej 650 zgonów.

źródło: tech.wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również

Zobacz również