Kiedy i gdzie zaczyna się Open'er Festival 2019? Wszystkie informacje

Kiedy i gdzie zaczyna się Open'er Festival 2019? Wszystkie informacje Źródło: commons.wikimedia.org/Kw992

Open'er Festival 2019 zawsze wyznacza początek wakacji. Po trudach roku akademickiego lub mozolnej pracy można wybrać się na gdyński festiwal aby posłuchać dobrej muzyki i odstresować się w wyśmienitym towarzystwie znajomych. Sprawdzamy kiedy dokładnie w tym roku odbywa się Open'er.

Open'er Festival 2019 staje się powoli polską wakacyjną tradycją. Wiele osób prosto po zakończeniu sesji egzaminacyjnej udaje się na to święto muzyki, niektórzy specjalnie biorą urlop w pracy aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jak w tym roku został zorganizowany ten festiwal na świeżym powietrzu? 

Open'er Festival - gdzie? Gdynia zaprasza!

Historia Open'er Festivalu sięga już 2002 roku. Jego pierwsza edycja, jeszcze pod nazwą Open Air Festiwal, odbyła się w czerwcu 2002 roku w Warszawie. Od następnego roku przeniosła się już na stałe do Gdyni, gdzie gościć będzie też w tym roku. Miasteczko festiwalowe, razem z polem namiotowym dla uczestników festiwalu, znajduje się od kilku lat na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Dzięki temu festiwal może pomieścić wszystkich przybyłych - już w 2011 roku na festiwal przybyło łącznie ponad 100 tysięcy osób! Open'er Festival - adres nie jest trudny do znalezienia. Główne wejście na pole festiwalowe znajduje się przy ulicy pułkownika Dąbka, a wejść możemy też od strony ulicy Zielonej. 

Na pewno nie będzie trudno znaleźć miejsca tego święta muzyki - na ogromnym lotnisku znajdą się nie tylko dwie sceny, ale też mnóstwo innych atrakcji, pokazy sztuki i filmu, knajpy i pole namiotowe.

Open'er Festival - data, program

W tym roku Open'er kolejny raz będzie zwiastunem lata - jak co roku jego data została ustalona na początek okresu wakacyjnego. Tym razem muzycznie naznaczony został początek lipca - na festiwalu w Gdyni będziemy się bawić od 3 do 6 lipca 2019. Przez trzy dni zobaczymy tam największe gwiazdy światowej muzyki - Lanę del Rey, Travisa Scotta, czy The Strokes. Open'er Festival - program całego festiwalu, wraz z opisami wykonawców, jest dostępny na oficjalnej stronie organizatorów. 

Oficjalnie zabawa na festiwalu zaczyna się 3 lipca o godzinie 17:00. Własnie wtedy usłyszymy pierwszy koncert na dużej scenie festiwalu. Organizatorzy zachęcają jednak, aby pierwszego dnia pojawić się przynajmniej na dwie godziny przed pierwszym interesującym nas koncertem, gdyż nasze bilety będziemy musieli wymienić na opaski festiwalowe, więc zapewne trzeba będzie się liczyć z dużymi kolejkami do kas biletowych.

Zabawa codziennie potrwa do późnych godzin nocnych. Ostatnie koncerty zaczynać się mają o 2:00 nad ranem, a więc muzyka nie ucichnie przynajmniej do godziny 4:00. Pewne jest więc, że uczestników festiwalu czeka wiele godzin dobrych rytmów.

Open'er Festival - mapa

Tereny festiwalu będą ogromne - muszą się tam zmieścić dwie sceny, tysiące ludzi i wiele dodatkowych atrakcji i sprzętów. Dlatego aby ułatwić komunikację i przemieszczanie się po terenach Open'era, organizatorzy przygotowali mapkę terenów zabawy. Można ją znaleźć na stronie festiwalu - na pewno przyda się gdy będziemy szukać znajomych po wielu godzinach zabawy!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKO.PL:

  1. Artystka podjęła najtrudniejszą decyzję ws. Wodeckiego. Reakcja rodziny muzyka może być miażdżąca
  2. Co można studiować po maturze z WOS-u? Odpowiadamy
  3. Zbliża się rocznica zakończenia II wojny światowej. Wszystko co musisz wiedzieć o konflikcie
  4. Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku
  5. Co można wnieść na maturę? Przygotuj się zawczasu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News