Spędzający wolny czas na Playa de los Alemanes, czyli „plaży Niemców”, byli zaskoczeni tym, co wydarzyło się na ich oczach. Tłum plażowiczów był bowiem świadkiem szarży, którą zdecydowanie można nazwać „symbolem XXI wieku”.

Wczasowicze przebywający w środę po południu na plaży Niemców przecierali oczy ze zdumienia. Wszystko przez zdarzenie, które miało miejsce około 16:00. Wówczas do brzegu przybiła łódź, która wyrwała wszystkich ze słodkiego letargu.

Całe zdarzenie widać na nagraniu, które uchwyciła jedna z osób przebywających wówczas na plaży. Widać na nim, jak znienacka do brzegu przybija łódź pełna imigrantów. Kiedy ta zatrzymuje się na piasku, wysiada z niej naprędce kilkadziesiąt osób. To imigranci z Maroka, którzy właśnie zjawili się w Europie. Nie mieli długiej drogi – Maroko od plaży Niemców dzieli jedynie Cieśnina Gibraltarska.

W niemal trzydzieści sekund pasażerowie łodzi natychmiast rozbiegają się po plaży, kierując się w głąb lądu. Temu wszystkiemu przyglądają się plażowicze. Jedni z nich stoją jak wryci, inni nagrywają zdarzenie, a jeszcze inni dopingują uchodźców.

Nagranie stało się już hitem w sieci. Internauci podają je dalej i wskazują, że ten krótki film najlepiej oddaje to, co dzieje się obecnie na świecie i z jakimi problemami zmaga się cywilizacja XXI wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również