Te informacje zakończą dyplomatyczny konflikt na linii Polska – Izrael! Organizacja Narodów Zjednoczonych podjęła ważną decyzję, która może całkowicie odmienić oblicze historii, którą znamy.

Wiceminister kultury prof. Magdalena Gawin oficjalnie poinformowała, iż do Polski trafią wkrótce bardzo istotne, odtajnione w zeszłym roku dokumenty. Ich treść dotyczy bezpośrednio czasów II wojny światowej.

ONZ ujawnia

– Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami uzyska dostęp do archiwalnych materiałów Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Zbrodni Wojennych zawierających m.in. raport rządu emigracyjnego w Londynie nt. eksterminacji Polaków oraz Zagłady Żydów – zdradziła Gawin.

– Dosłownie w nocy przyszło do nas oficjalne pismo z ONZ, od pani minister Joanny Wroneckiej z Nowego Jorku o tym, że Polska, jako czwarty podmiot na świecie uzyskała dostęp do utajnionych wcześniej materiałów zgromadzonych przy Organizacji Narodów Zjednoczonych – dodała wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE: Jest ŹLE! Tusk ujawnił wstrząsające fakty o Polsce

Co znajduje się w dokumentach?

– W tych materiałach zawarte są raporty rządu polskiego w Londynie, który za pośrednictwem wywiadu i kontrwywiadu Armii Krajowej, informował Zachód o obozach koncentracyjnych w Polsce, o eksterminacji ludności cywilnej, o eksterminacji inteligencji oraz o Zagładzie Żydów europejskich i polskich. Były podawane wszystkie nazwy obozów koncentracyjnych i obozów śmierci łącznie z ich lokalizacją. Alianci wiedzieli, co się dzieje w Polsce i nie podjęli żadnych akcji, nie podjęli żadnej prewencji, nie zbombardowali ani jednej linii kolejowej, która prowadziła – wagony pełne ludzi – do obozów i do komór gazowych – ujawniła także polityk.

Informacje zawarte w dokumentach staną się zapewne ważnym punktem w polsko-izraelskich rozmowach. Warto zaznaczyć, że będą one raczej łączyć, a nie dzielić.

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujący plan Kaczyńskiego na Macierewicza. Zajmą się nim…

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Najbardziej kontrowersyjne fakty o współczesnym Izraelu


12 nazistów, którzy uniknęli kary - niektórzy żyją do dziś!