Oni NAPRAWDĘ tak to tłumaczą. Policja: "Nie powiedział siadaj kur*o, tylko..."

Oni NAPRAWDĘ tak to tłumaczą. Policja: "Nie powiedział siadaj kur*o, tylko..." Źródło: Fot. Flickr (Piotr Drabik)

Wczorajsze Święto Niepodległości w całej Polsce obchodzone było naprawdę burzliwie. Poza wzruszającymi, symbolicznymi aktami uczczenia pamięci tych, którzy za wolność i suwerenność ojczyzny oddali zdrowie albo życie, dochodziło niestety do aktów przemocy oraz niszczenia cudzego mienia. Krajem szczególnie wstrząsnęła sprawa policjanta, który w brutalny, wulgarny sposób potraktował zatrzymaną przez siebie kobietę. Aż trudno uwierzyć w to, jak teraz się tłumaczy.

Nagranie, na którym słychać, jak funkcjonariusz mówi do jednej z uczestniczek manifestacji Obywateli RP "Siadaj, kur*o", ekspresowo obiegło internet. Polacy nie mogli zrozumieć, dlaczego potraktował on w ten sposób kobietę oraz chcieli dowiedzieć się, jak zostanie ukarany.

Niespodziewane tłumaczenia

- Wstępne czynności kontrolne nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów usuwających nielegalne zgromadzenie. Słowa jakie padły, kierowane były nie do kobiety, a do mł. asp. Mateusza „siadaj Kulson”, co potwierdzili obecni na miejscu działań - przeczytać można we wpisie opublikowanym przez przedstawicieli policji na jej oficjalnym profilu. Do posta dołączono nawet znany już powszechnie filmik, który dowodzić ma racji funkcjonariuszy. Dla internautów tłumaczenia te są jednak całkowicie absurdalne i niezrozumiałe. Oskarżają więc służby o zaklinanie rzeczywistości i niepoważne traktowanie tysięcy obywateli, których mają przecież chronić. Policja ewidentnie nie poczuwa się do odpowiedzialności. Nie należy się więc raczej spodziewać przeprosin od funkcjonariuszy ani ich zwierzchników.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News