Chociaż niewielu się tego spodziewało, do polityki wraca osoba, której obecność na pewno nie ucieszy polityków oraz działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Na swoim profilu na Facebooku Lech Wałęsa oficjalnie zadeklarował, że czuje potrzebę czynnego działania w opozycji do partii rządzącej, więc podejmie ku temu zdecydowane kroki.

„W związku z coraz większą bezczelną szkodliwą działalnością obecnej ekipy pod nadzorem Jarosława Kaczyńskiego, zmuszony jestem do większego udziału obronnego” – rozpoczął Lech Wałęsa kontrowersyjny post, który spotkał się z naprawdę entuzjastycznym, ciepłym przyjęciem Polaków. Wielu z nich gratulowało prezydentowi tej decyzji oraz wyznawało, że bardzo liczą na jego zdecydowaną pomoc.

„Od dziś będę uczestniczył we wszystkich, wszędzie wiecach, protestach i nie tylko, jeśli tylko czas i inne wcześniejsze zobowiązania nie będą z tym kolidować. Proszę o powiadamianie i uzgadnianie miejsca mojego czynnego udziału” – napisał także Wałęsa. „Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, brawo!”; „Liczę na pana!”; „Brawo, czas zrobić porządek z tym niby lepszym sortem zakłamanym” – odpowiedzieli mu rozradowani internauci. Zaznaczyli jednocześnie, że pewnie nie wszystkim jest teraz do śmiechu. Powrót Wałęsy do polityki oraz związany z tym entuzjazm społeczeństwa będzie bowiem niemałym ciosem w Jarosława Kaczyńskiego i PiS.

Fot. Facebook

...

Zobacz również