Ola Kwaśniewska skomentowała wyrok TK
instagram.com aleksandraleksandrowna
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Ola Kwaśniewska odniosła się do wyroku TK. Krótki, dosadny komentarz

Ola Kwaśniewska przerwała ciszę. Krótko, ale dosadnie skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ola Kwaśniewska, córka byłej pary prezydenckiej, nie mogła dłużej milczeć. Media stale zalewa fala informacji dotyczących protestów, które wybuchły w miniony czwartek po wyroku Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu przepisów o aborcji. W Polkach i Polakach momentalnie narosła złość i jeszcze tego samego dnia tłumie ruszyli na ulice Warszawy (później również kolejnych miast) trzymając w dłoniach transparenty m.in. z napisem "To jest wojna!".

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Strajki trwają nieprzerwanie, a coraz więcej znanych twarzy zabiera głos w ich sprawie, wyrażając swoje poparcie dla aktywistów. Obserwując głośne wydarzenia, również i córka Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich nie mogła pozostać obojętna. Opublikowała w sieci bardzo wymowne zdjęcie.

Ola Kwaśniewska ustosunkowała się do wyroku TK

Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Anna Lewandowska czy Michał Piróg odnieśli się już do Strajków Kobiet. Twarzy świata modelingu, aktorstwa, dziennikarstwa, sportu i wielu innych coraz głośniej komentują obecną sytuację, stając w obronie aktywistów.

Również córka byłej pary prezydenckiej nie potrafiła tego przemilczeć. Na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym widać jedynie jej usta i fragment koszulki - to właśnie ona odgrywa tu kluczową rolę, a dokładniej napis, jaki na niej widnieje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Biały t-shirt z czerwonym nadrukiem "Nolite te bastardes carborundorum" to komentarz 39-letniej dziennikarki do protestów. Krótkie zdanie w wolnym tłumaczeniu oznacza: "Nie daj się zgnębić s*ko".

Jest to hasło przewodnie serialu "Opowieść Podręcznej", opowiadającego o świecie, w którym tytułowe Podręczne są gwałcone w ramach religijnego rytuału i zmuszane do rodzenia dzieci. Bohaterki produkcji Netflixa nie mają w swoim świecie żadnych praw.

Coraz więcej osób uważa, że serial oddaje to, co obecnie dzieje się w Polsce - w pierwszych dniach protestów kobiety wyszły na ulice Warszawy w charakterystycznych dla serialu przebraniach składających się z czerwonej peleryny i białego okrycia głowy.

Chociaż tym gestem Ola Kwaśniewska wyraziła swoje poparcie dla aktywistek, w komentarzach niekoniecznie spotkała się wyłącznie z pochlebnymi opiniami. Niektórzy internauci zaczęli uszczypliwie przypominać 39-latce, kto podpisał konstytucję, która dziś doprowadziła do istnej wojny.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Tłum ruszył pod TVP. Są zdjęcia i relacja na żywo, porażające widoki

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Miła Olu, czy aby to nie twój tato podpisał konstytucję chroniącą życie od poczęcia do naturalnej śmierci? - dopytywał jeden z internautów.

Na reakcję ze strony Kwaśniewskiej nie musiał długo czekać, bowiem ta błyskawicznie zareagowała.

- Proszę nie powtarzać bzdur. Nie ma takiego zapisu w Konstytucji - odpisała dziennikarka.

Obrazy Pikio

Instagram.com aleksandraleksandrowna

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Maleńki husky nauczył się mówić ludzkim głosem. Kiedy otworzył pyszczek, właścicieli zamurowało, jest nagranie
  3. Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące Polaków
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał się
  8. Polacy nie dowierzają poznając zjawiskowy przepis na kotlety po mediolańsku. Od schabowych są stukrotnie delikatniejsze
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News