Podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się na warszawskich Powązkach – jak co roku – doszło do nieprzyjemnego incydentu. Zwolennicy jednej z największych partii opozycyjnej mimo apeli lektora nie potrafili godnie i z szacunkiem uczcić pamięć poległych powstańców.

Podczas składania wieńców ku czci poległych powstańców przez zebranych przedstawicieli najważniejszych państwowych instytucji i polityków doszło do nieprzyjemnego incydentu – zwolennicy partii Jarosława Kaczyńskiego ignorując powagę i cel uroczystości zaczęli wyrażać swoje polityczne sympatie i antypatie.

Gdy wieniec składał prezydent elekt Andrzej Duda oraz delegacja Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele przeważały gromkie brawa i wyrazy politycznego poparcia.

Sytuacja zmieniała się diametralnie gdy do pomnika podchodzili przedstawiciele obozu rządzącego, na co zwolennicy formacji Kaczyńskiego reagowali okrzykami i gwizdami.

Nie pomagały wielokrotne apele lektora prowadzącego uroczystości, który prosił o godne uszanowanie powagi uroczystości i unikanie skandalicznego w tej sytuacji zachowania rodem z wieców politycznych.

Zachowanie zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego nie spodobało się części internautów, którzy takie zachowanie określili jako skandaliczny brak szacunku dla powagi uroczystości i poległych Polaków.

Poniżej niektóre z komentarzy, które pojawiły się na jednym z prawicowych portali.

fot. facebook
fot. facebook

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również