Łowcy huraganów wlecieli w Oko Doriana. Nagrali rzeczy, które zapierają dech w piersiach

Łowcy huraganów wlecieli w Oko Doriana. Nagrali rzeczy, które zapierają dech w piersiach Źródło: Wikimedia Commons/NASA

Oko Doriana widziane od środka? Łowcy huraganów postanowili wlecieć do wnętrza huraganu. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak ta ogromna siła wygląda od drugiej strony.

Oko huraganu od środka możemy zobaczyć już dzisiaj. Kilkunastu nieustraszonych ekspertów od meteorologii i pilotów wojskowych wleciało do wnętrza huraganu. Dzięki nim możemy obejrzeć nagrania, które zapierają dech w piersiach, jednak nie taki był cel ich "wizyty". Łowcy huraganów chcieli zebrać niezbędne dla nich materiały, żeby na ich podstawie przeanalizować najpotężniejszy huragan w historii. 

Dzięki nagraniom możemy zaobserwować, że chmury w samym jego centrum utworzył tzw. efekt stadionu. Polega to na tym, że dookoła oka huraganu zbierają się chmury, które rozszerzają się do góry, przez co przypominają stadion.

Huragan Dorian prezentuje swoje oko

NOAA Hurricane Hunters, czyli Łowcy Huraganów nie pierwszy raz badali oko huraganu. Ostatnio udało im się wlecieć do samego centrum huraganu Irma. Pozyskiwane przez nich dane są wykorzystywane do prognozowania dalszego przebiegu sytuacji. Dzięki zebranym materiałom w przyszłości będzie możliwa lepsza znajomość nie tylko huraganów, ale i innych zjawisk atmosferycznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wygląda praca Łowców Huraganu? Wszystko wydaje się być niebywale proste. Wsiadają do samolotów i przelatują przez huragan. Praca, która jak się okazuje jest dla nich także pasją, jest śmiertelnie niebezpieczna. Widok na żywo oka huraganu musi zapierać dech w piersiach. Nam pozostają niesamowite film, które udało się nakręcić podczas przebywania wewnątrz Doriana.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2.Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

W poniedziałek huragan Dorian uderzył w Bahamy. W tym momencie zbliża się do przybliża się do wybrzeży USA. Dorian sieje spustoszenie tam gdzie się pojawi. Liczba wszystkich ofiar huraganu nie jest znana. Każdego dnia docierają do nas informacje o sile jego zniszczenia i wstrząsające zdjęcia szkód, które zdążył wyrządzić. A to jeszcze nie koniec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

źródło: Noizz

Następny artykuł