Ojciec prezydenta Dudy w kontrowersyjnym spocie. Lewica oburzona (video)

Ojciec prezydenta Dudy w kontrowersyjnym spocie. Lewica oburzona (video)

Profesor Jan Duda - ojciec Prezydenta RP - wziął udział w kampanii przestrzegającej przed małżeństwami homoseksualnymi. Kancelaria prezydenta odżegnuje się od inicjatywy, a przedstawiciele organizacji lewicowych głośno krytykują sprawę.

Spot, w którym wystąpił ojciec Prezydenta, nakłania do podpisywania petycji przeciwko małżeństwom jednopłciowym, która skierowana ma być do Komisji Europejskiej. Żeby to się, jednak stało, organizatorzy zebrać muszą przynajmniej milion podpisów. Na razie zebrano ich 750 tys., w tym 200 tys. z Polski.

Biuro Kancelarii Prezydenta podkreśla, że z inicjatywą nie ma nic wspólnego, a Jan Duda występuje w rzeczonym spocie we własnym imieniu. Ten argument nie trafia, jednak do wszystkich środowisk.

Uwiarygodnienie filmu poprzez udział w nim rodzica głowy państwa, jest niepokojącym sygnałem. Taki spot buduje atmosferę przyzwolenia ze strony władzy na stereotypowe myślenie – mówi mec. Karolina Kędziora, prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Twierdzi również, że taka kampania wzmocni postawy ksenofobiczne w Polsce.

Twórcy kampanii bronią się, jednak zaznaczając, że wcale nie chcieli angażować w swoją inicjatywę osób z kręgu polityki. Naszą intencją było odwołanie się do perspektywy rodziców i tego, co jest tym najbezpieczniejszym i najbardziej podstawowym środowiskiem wychowania dzieci - czyli rodzina - powiedział Jan Urmański, koordynator komitetu krajowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=Dpe7-CctQB4
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News