Ojciec Dudy szokuje. O tym mówi już cała Polska

Ojciec Dudy szokuje. O tym mówi już cała Polska

Pojawiła się właśnie szokująca informacja dotycząca profesora Jana Dudy. Ojciec głowy państwa szokuje opinię publiczną. Nikt nie spodziewał się z jego strony takiej decyzji. O tym, co planuje ojciec Dudy, mówi dziś już cała Polska.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W piątek nad kształtem części list wyborczych obradował Komitet Polityczny PiS. Jak informuje portal LoveKraków.pl, ostatecznie zaakceptowani zostali liderzy list wyborczych do sejmiku wojewódzkiego w Małopolsce. Listę krakowską otwierać ma ojciec Dudy, profesor i radny sejmiku małopolskiego trwającej kadencji.

Ojciec Dudy liderem listy PiS

Jan Duda zajmie pierwsze miejsce na krakowskiej liście sejmikowej PiS. Ojciec prezydenta już od 2014 roku sprawuje mandat radnego sejmiku małopolskiego. Teraz znów może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości w ubieganiu się o reelekcje. Na dodatek jako lider listy może niemal na pewno liczyć na ponowne wybranie. - Profesor Duda otrzymał pierwsze miejsce ze względu na swoją dotychczasową pracę w sejmiku praz osiągnięty w poprzednich wyborach wynik - informuje poseł PiS Jarosław Szlachetka w rozmowie z portalem LoveKraków.pl Drugie miejsce na liście krakowskiej dostanie Wojciech Grzeszek, lider małopolskiej "Solidarności", zaś na trzecim miejscu ma znaleźć się Tomasz Urynowicz, przedstawiciel koalicyjnej partii Porozumienie Jarosława Gowina. Ów dotychczas był krakowskim radnym miejskim.

PiS ma już gotowe kolejne listy

Na drugiej liście, która obejmuje powiat krakowski ziemski, miechowski, proszowicki i wielicki, kandydatem na 1. miejsce jest były rzecznik rządu Beaty Szydło Rafał Bochenek. Więcej polityków związanych z rządem będzie mogło liczyć na miejsca właśnie na tej liście, na drugim miejscu ma się bowiem pojawić Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Trzecie miejsce na liście otrzymać ma lokalny działacz, dyrektor szpitala w Miechowie, Mirosław Dróżdż. Jak informuje portal LoveKraków.pl, na tej liście znaleźć ma się także były senator Bogdan Pęk. Na razie nie wiadomo na pewno, które zajmie miejsce, wiele wskazuje jednak na to, że może zamykać listę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda w żałobie. "Wiadomość o śmierci"
  2. Szokujące zdjęcie Agaty Dudy z przeszłości. Kinga Duda się rozpłacze
  3. To nie żart, Duda zmienił mapę Polski! Właśnie podpisał ustawę
  4. Mały ptak wylądował na jej ręce. Po chwili zrozumiała dlaczego nie ucieka
Ojciec dudy fot. Wikimedia Commons Ojciec dudy fot. youtube.com Ojciec dudy fot. youtube.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News