Dramat ojca, który stracił dziecko. "Przyrzekłem, że znajdę zabójcę syna"

Dramat ojca, który stracił dziecko. "Przyrzekłem, że znajdę zabójcę syna" Źródło: pixabay/2204574

Ojciec przeżył dramat, kiedy jego syn został zabity przez pijanego kierowcę. Złożył sam sobie obietnice, że znajdzie sprawcę wypadku. Po latach od wypadku, oskarżonego spotkała kara.

Ojciec przyrzekł sobie, że znajdzie osobę odpowiedzialną za śmierć jego ukochanego syna. Do tragicznego wypadku doszło w październiku 2017 roku. 15-letni Sebastian wracał ze spotkania z kolegami i nagle został potrącony przez samochód. Nastolatek przeżył wypadek, ale kierowca, zamiast mu pomóc, wrzucił jego ciało do rowu i odjechał. Gdyby podjęta została akcja reanimacyjna i wezwane odpowiednie służby, dziecko mogłoby żyć do dziś. 

Sprawca wypadku był pijany i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu

Łukasz K. wraz z kolegami pomagał w rozładunku kontenera z rzeczami sprowadzonymi z USA. Po rozładunku uczcili interes przy butelce wódki. Kiedy skończył się alkohol, oskarżony wsiadł za kółko i będąc już pod wpływem alkoholu, pojechał na dalsze zakupy.

Później, będąc wciąż pod wpływem alkoholu, porozwoził swoich znajomych po domach. Następnie zabrał jeszcze ze sobą autostopowicza. Choć wszystkie te osoby widziały stan Łukasza K., nikt nie zabrał mu kluczyków do auta. 15-letniego Sebastiana potrącił, kiedy jechał już samemu, a na koniec uciekł z miejsca wypadku.

Ciało nastolatka w rowie znaleźli sąsiedzi, którzy natychmiast wezwali pomoc. Mimo że wciąż żył, to na ratunek lekarzy niestety było już za późno. Gdyby otrzymał pomoc od razu po wypadku, być może by przeżył.

Ojciec obiecał sobie, że go znajdzie. W końcu wywalczył sprawiedliwość

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice zmarłego 15-latka rozwiesili na słupach ogłoszenia o poszukiwaniach sprawcy wypadku. Ojciec przysiągł sobie, że znajdzie osobę odpowiedzialną za śmierć jego syna.

- Przyrzekłem, że znajdę zabójcę mojego syna - mówił ojciec Sebastiana.

W czasie kiedy rozpoczęły się poszukiwania Łukasza K., ten wyleciał do Anglii. Wrócił dopiero wtedy, kiedy dowiedział się, że jest poszukiwany. Na modlińskim lotnisku czekała na niego obstawa policji. Przed sądem przyznał się, że był kierowcą auta, którym potrącił 15-latka. W trakcie procesu wycofał jednak swoje zeznania. Mimo to sędzia kontynuował proces - ze śladów hamowania oraz opinii biegłych ustalono winę oskarżonego. Ponadto obrażenia, które miał Sebastian, wskazywały, że został potrącony właśnie przez samochód Łukasza K.

Niezależnie od tego, jaki wyrok zapadnie w tej sprawie, ojciec zmarłego dziecka czuje, że zrobił wszystko, by winowajca odpowiedział za swój czyn. 

- Bo to i tak nie zwróci nam nic, życia syna. Niezależnie jaki wyrok by dostał. Ale czuję już taką ulgę - skomentował sprawę ojciec zabitego 15-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Magda Narożna z Pięknych i Młodych jeszcze ostrzej niż 14-letnia Roksana Węgiel! Pokazała całe pośladki
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  8. Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"
  9. Wreszcie dowiedzieliśmy się ile Justyna Żyła zarobiła w Tańcu z Gwiazdami. To prawdziwa fortuna

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News