W czasie skandalu związanego z tegorocznym festiwalem w Opolu szef TVP rozważał nawet jego przeniesienie do Kielc. Wczoraj w końcu udało mu się spełnić to marzenie.

Mimo iż festiwal w Opolu ma odbyć się na swoim miejscu już jesienią, to Jacek Kurski nie zrezygnował z organizacji imprezy w Kielcach. Wczoraj odbyły się tam „Gwiazdy Letniego Nieba”, które miały być konkurencją dla transmitowanego przez TVN festiwalu w Sopocie.

Jestem wniebowzięty. Jak zobaczyłem wypełniony amfiteatr, najpiękniejszy w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie, to nie miałem wątpliwości, że to miasto zasługuje na kolejne koncerty tego typu. Mam nadzieję, że ten nowy format muzyczny od przyszłego roku będzie nowym festiwalem – mówił zachwycony prezes TVP.

Pochwalił się również, że dzięki imprezie zgromadzono pokaźną kwotę, która przeznaczona zostania na pomoc ofiar nawałnicy, która dotknęła województwo pomorskie. Nie omieszkał wspomnieć, że ogromne zasługi w tej kwestii ma prowadzone przez niego TVP.

– Zaangażowanie Telewizji Polskiej i artystów wspólnie z Caritasem w pomoc dla poszkodowanych jest jednym z najlepszych przykładów wypełniania misji, jaka stoi przed TVP. Właśnie w ten sposób budujemy wspólnotę obywatelską w Polsce – stwierdził Jacek Kurski.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również