Mimo wciąż wysokiego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości w sondażach, obóz władzy ma powody do zmartwień. Jak się okazuje, mimo że wyborcy wyrażają chęć głosowania na formację Kaczyńskiego, to ostatnie decyzje i zaniedbania wyraźnie się im nie podobają.

„Rzeczpospolita” podaje wyniki sondażu dotyczącego tego, jak ludzie oceniają pomoc rządu po nawałnicach na Pomorzu, które odebrały życie 6 osobom i doprowadziły do licznych zniszczeń w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Blisko połowa respondentów (48,3 procent) badania SW Research dla „RP” uważa, że rząd nie zareagował właściwie na skutki nawałnicy na Pomorzu. Przeciwnego zdania jest prawie jedna trzecia badanych. 30 procent badanych uważa, że reakcja rządu Beaty Szydło była prawidłowa.

Częściej negatywnie oceniają reakcję rządu mężczyźni (52 proc.) i osoby o dochodzie wyższym niż 5000 zł. Ponadto, tendencja do negatywnej oceny rośnie wraz z wiekiem badanych. Działania rządu negatywnie ocenia 38 proc. osób z najmłodszej grupy wiekowej i 57 proc. w najstarszej grupie ankietowanych.

Nawałnica, wokół której obecnie jest tak duży rozgłos w mediach przeszła także nad miejscem, w którym przebywali uczestnicy obozu harcerskiego, zginęły tam dwie harcerki, na które nie zdążyły uciec przed przewracającymi się drzewami.

...

Zobacz również