Zarobki w piłce to już przesada? W 15 minut Ronaldo zarabia więcej niż Polak w miesiąc

Zarobki w piłce to już przesada? W 15 minut Ronaldo zarabia więcej niż Polak w miesiąc Źródło: źródło: wikimedia.org/Mattes, pinterest.com

Cristiano Ronaldo to nie tylko utalentowany piłkarz, którego wielu uważa za najlepszego na świecie. Portugalczyk to przede wszystkim potężna marka, która rocznie generuje dochód idący w setki milionów euro, dla tego, kogo promuje.

W związku z tym, że Ronaldo odnowił kontrakt z Realem Madryt i przedłużył go do 2021 roku, jedna z włoskich gazet postanowiła przyjrzeć się temu, ile zarabia Portugalczyk. Okazało się, że piłkarz jest jedną z najlepszych marek i najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie.

CR7, bo tak nazywa się firma reklamowa 31-letniego piłkarza, generuje niemały dochód. Wynika to z faktu, że twarzą Ronaldo reklamowane są ubrania, usługi finansowe, gry wideo, zegarki, a nawet restauracje. Ranking Forbesa wykazał, że Ronaldo to najlepiej opłacany sportowiec świata. W tym roku jego dochód wyniósł już 80 mln euro.

Okazuje się więc, że ogromna część pieniędzy zarobionych przez Ronaldo wcale nie pochodzi z gry w piłkę w barwach Królewskich. Popularność jaką zdobył Portugalczyk sprawia, że w zestawieniach najbardziej znanych celebrytów, Ronaldo zajmuje 4. miejsce. Wyprzedza go tylko piosenkarka Taylor Swift, zespół One Direction i czołowy amerykański pisarz, James Patterson.

Z kolei zasięg, jaki ma Ronaldo na serwisach społecznościowych, jest ogromny. Liczby osób obserwujących jego profile na Twitterze czy Instagramie idą w dziesiątki milionów. Zdecydowanie bije na głowę czołowe nazwiska świata pod względem polubień na Facebooku. Tych Ronaldo ma 117 mln. Wyprzedzają go tylko trzy profile utworzone przez same władze Facebooka.

Siła marki jaką jest Ronaldo i jego CR7 jest potężna. Według badań dziennikarzy La Gazzetta dello Sport, 59 postów dodanych w tym roku przez Ronaldo na swojej stronie na Facebooku doprowadziło do wzrostu wartości Nike o 36 mln euro. Od początku tego roku Portugalczyk zarobił już w sumie 160 mln euro dla sponsorów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: realmadryt.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News