Członkowie Obywateli RP oraz ich zwolennicy, którzy już wiele razy zbierali się wspólnie na ulicach polskich miast, zaplanowali na dziś blokadę marszu działaczy ONR. Na te zapowiedzi natychmiast zareagowała więc polska policja, po raz kolejny używając wobec nich siły.

Obywatele, którzy dziś zebrali się w Warszawie, aby przeszkodzić członkom ONR podczas ich marszu, wykrzykiwali znane już powszechnie polityczne hasła. Znacząco przeciwstawiali się także ideologii promowanej przez blokowany ruch. W tej sytuacji interwencję rozpoczęła więc policja.

Po raz kolejny stało się to jednak w sposób bardzo brutalny. Funkcjonariusze szarpali zebranych za ubrania, wyciągali z tłumu za ręce i nogi, nie uważali na to, co dzieje się z osobami, które niosą. Zdecydowanie nie byli oni delikatni, czym jeszcze bardziej zdenerwowali zgromadzony wokół tłum.

Nie wiadomo, jak cała sytuacja się rozwinie. Pora jest jeszcze na tyle wczesna, że w Warszawie może dojść do niejednego niebezpiecznego wydarzenia między zwolennikami przeciwnych ideologii. Trudno także stwierdzić, jak w ich obliczu zachowa się policja.

Fot. Pikio
Fot. Pikio
Fot. Pikio
Fot. Pikio

...

Zobacz również