Ogród warzywny w skrzyniach. Czy warzywa się rozwiną?

Ogród warzywny w skrzyniach. Czy warzywa się rozwiną? Źródło: youtube.com/Ogrodowe Pasje

Ogród warzywny w skrzyniach to dobry pomysł, nie tylko żeby ozdobić nasz przydomowy ogród, ale również stworzyć przyjazną zieloną przestrzeń na balkonie. Oczywiście nie każdy ma możliwość, żeby stworzyć małą oazę w środku miasta, jednak jeśli tylko metraż waszego balkonu lub tarasu na to pozwala, warto się nad tym zastanowić.

Ogród warzywny w skrzyniach to estetyczny i coraz popularniejszy sposób na posadzenie i wyhodowanie własnych, ekologicznych warzyw. Jak to zrobić? Czy w ograniczonej przestrzeni nowalijki będą miały problemy z wyrośnięciem? Czy w niczym to nie przeszkadza i będą one rosły dokładnie tak samo, jak te posadzone w gruncie?

Ogródek warzywny na balkonie. Z palet? Czy to możliwe?

Chciałbyś latem cieszyć się pysznym soczystym pomidorem, czy sałatą ze sprawdzonego źródła? Nic prostszego - posadź warzywa na balkonie. Musisz mieć oczywiście odpowiednią do tego przestrzeń, jednak nie musisz mieć od razu całej uprawy, wystarczy kilka krzaczków pomidorów, kilka sałat i zioła. Warzywa możesz posadzić w zwykłych doniczkach lub zrobić to w skrzynkach. 

Możesz również wykorzystać drewnianą paletę do hodowli ziół. Paletę należy postawić pionowo i na jej rewersie posadzić ulubione ziele: bazylię, tymianek, czy szczypiorek. Żeby to uczynić, należy najpierw ją przygotować, między innymi przymocować do niej folię, aby podczas podlewania nic nie przeciekało. Znaleźć się tam mogą nie tylko zioła, ale także kwiatki.

Jedyną radą odnoszącą się do własnej hodowli jest to, żeby sadzić rośliny z dala od głównych ulic. Jeśli posadzimy je przy ruchliwej ulicy, same spaliny i zanieczyszczenia znajdą się w wyhodowanych przez nas roślinach.

Ogród warzywny w skrzynkach. Ile kosztują skrzynie na ogród warzywny? Cena

Ogród warzywny w skrzynkach to świetny pomysł na podwyższone grządki, Dzięki temu, że posadzimy warzywa wyżej, będziemy mieć do nich łatwiejszy dostęp. Nie będziemy musieli się schylać aż do ziemi, żeby zerwać truskawkę, czy sałatę lub szczypiorek. 

Jak wykonać takie cuda samodzielnie? Wystarczy kupić zwykłe skrzynki na owoce, które na aukcjach internetowych kosztują około kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, następnie wyściełać ich powierzchnie folią, nie chcemy przecież zalewać dna, woda musi mieć dostęp do korzeni rośliny. Następnie wysypujemy ziemię i gotowe. Proste, prawda? Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić nasz mały ogródek, wystarczy pomalować drewnianą skrzynkę na dowolny kolor, najlepiej zaangażować do tego dzieci, wtedy na pewno chętniej zjedzą warzywa z własnoręcznie ozdobionego pojemnika.

Aby cieszyć się plonami za kilka miesięcy, należy umiejętnie posadzić warzywa. Przede wszystkim trzeba zachować odpowiednią odległość, aby miały one szansę wyrosnąć. Jeśli chodzi o to, co sadzić w taki sposób, to tutaj nie ma ograniczeń: marchewka, truskawki, sałata, pomidory, cukinia - możesz dowolnie komponować rośliny.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedyś trzeba było znać je na pamięć. Jakie są kategorie wojskowe?
  2. Czy wymiana opon jest obowiązkowa? Kiedy to zrobić?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News