Ognisko koronawirusa, niepokojące informacje
pixabay.com tmblog_ro
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa. Kilkadziesiąt zakażeń, wśród chorych obcokrajowcy

Ogromne ognisko koronawirusa w naszym kraju. Z dnia na dzień sytuacja epidemiologiczna staje się coraz bardziej dramatyczna, a służby zdają się w tym wszystkim bezradne. Poinformowano o potwierdzeniu kilkudziesięciu zarażeniach, w tym wśród obcokrajowców.

Każde kolejne ognisko koronawirusa budzi coraz większe emocje. Polacy są zaniepokojeni dynamicznym rozwojem epidemii w naszym kraju tym bardziej, że wprowadzane lub obowiązujące już obostrzenia nie przynoszą skutków, o których wszyscy myślą. Niektórzy żywo dyskutują również o tym, kiedy, i czy w ogóle, rząd zadecyduje o całkowitym lockdownie, tak jak to miało miejsce wiosną, u schyłku epidemii. Wiele wskazuje na to, że władze starają się jak najdalej odwieść ten scenariusz, wdrażając nieco inne zasady. Czy taki zabieg przyniesie efekty? Najnowsze doniesienia raczej na to nie wskazują.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Fatalne doniesienia z polskiego miasta. Nowe ognisko koronawirusa, zarażeni również obcokrajowcy

Wirtualna Polska informuje, że aż 60 nowych zakażeń COVID-19 wykryto w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Ponadto, 55 z nich to zagraniczni uczestnicy szkolenia Frontexu. Wszystko wskazuje na to, że wirusem zarazili się w Polsce, bowiem jak ustalono, przed wylotem każdy z nich został poddanym testom, a wyniki były negatywne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Koronawirusa potwierdzono także u 3 instruktorów oraz pracownika obsługi i funkcjonariusza koszalińskiego ośrodka. O przeprowadzeniu testów zaważyło złe samopoczucie kilku osób. Z doniesień WP wynika, że 74 funkcjonariuszy Frontexu, a także 29 funkcjonariuszy i pracowników placówki trafili na kwarantannę - wszyscy mieli bliski kontakt z zarażonymi. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy i u nich stwierdzono COVID-19.

Poinformowano również, że w chwili obecnej Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie działa w ograniczonym zakresie, a część kadry pracuje w trybie zdalnym. Nie jest pewne, w jaki sposób doszło do zarażenia. Sanepid prowadzi już w tej sprawie dochodzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Przypominamy również, że w sobotę, 17 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych ostatniej doby. Zmarło też kolejnych 78 osób z chorobami współistniejącymi i 6 osób chorych wyłącznie na COVID-19. Od marca tego roku w Polsce zdiagnozowano łącznie 167 230 przypadków, a śmierć poniosło 3 524 pacjentów. Od dnia dzisiejszego także na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Klasyczny, tradycyjny przepis na rosół, bez zbędnych dodatków. Tak gotowały nasze mamy i babcie
  2. Wielka kompromitacja Realu Madryt. Żałosna gra, piłkarze nie pokazali magii, sądne dni Zinedine'a Zidane'a
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News