Ognisko koronawirusa w Polsce
Piotr Molecki East News
Irmina Jach - 12 Września 2020

Sztab Zarządzania Kryzysowego potwierdził niepokojące doniesienia. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa pojawiło się w Polsce. Sztab Zarządzania Kryzysowego potwierdził niepokojące doniesienia. Sytuacja jest naprawdę poważna. Ilość zakażeń jest dramatycznie duża. Wśród zarażonych niebezpiecznym patogenem są osoby będące w grupie największego ryzyka. Spełnia się najczarniejszy ze scenariuszy.

Ognisko koronawirusa o ogromnej skali zanotowano na terenie województwa wielkopolskiego. Sztab Zarządzania Kryzysowego wydał w sobotę, 12 września bieżącego roku komunikat, który pokazuje skalę problemu. Jest naprawdę poważnie. Doszło do licznych zakażeń.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa pojawiło się w jednym z województw

Sztab Zarządzania Kryzysowego w Gostyniu poinformował, że pacjenci przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach zostali zakażeni koronawirusem. Pozytywny wynik testów uzyskali także pracownicy, którzy sprawowali nad nimi opiekę. Łącznie wykryto aż 46 zarażeń - objawy chorobowe wykazuje 37 pensjonariuszy i 9 przedstawicieli sektora medycznego. W placówce wykonano łącznie 180 testów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- Zakażonych COVID-19 jest 9 pracowników oraz 37 pensjonariuszy. Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach pracuje w systemie rotacyjnym w stanie izolacji. Utworzono wewnątrz placówki dwie strefy - w jednej umieszczane są osoby z wynikiem dodatnim, a w drugiej z ujemnym - poinformowano w komunikacie.

Zapewniono także Dom Pomocy Społecznej jest regularnie zaopatrywany w środki ochrony osobistej. Przekazano dodatkowe łóżka, gogle, przyłbice i kombinezony. W piątek u jednego z pensjonariuszy, który już wcześniej przebywał w izolacji, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zarząd powiatu, po otrzymaniu tej informacji, niezwłocznie rozpoczął procedurę przeprowadzania testów.

W komunikacie opublikowanym w sobotę, 12 września, poinformowano również o pozytywnym wyniku testu u pacjentki gostyńskiego szpitala. Do czasu poznania wyników wstrzymano wszelkie przyjęcia, a oddział wewnętrzny pracuje w warunkach izolacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

- Dyrekcja podjęła natychmiastowe działania zmierzające do zminimalizowania transmisji wirusa. Wśród personelu oraz pozostałych pacjentów oddziału przeprowadzone zostały testy - poinformował Sztab Zarządzania Kryzysowego w Gostyniu.

W drugim Domu Opieki Społecznej w tym regionie, mieszczącym się w miejscowości Zimnowoda, nie został zakażony niebezpiecznym patogenem. Od dziś powiat gostyński jest zakwalifikowany jako żółta strefa. Mieszkańców obowiązuje przestrzeganie zaostrzonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego - większa odległość społeczna na imprezach i wydarzeniach publicznych, limit gości na siłowniach, kinach i w teatrach, a także limit gości podczas uroczystości rodzinnych takich jak wesela.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" zdradziła kulisy pracy w TVP. Co tak naprawdę działo się na planie serialu?
  2. Amerykanie testują nową potężną broń. Cały świat drży w posadach
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Kwota emerytury Jolanty Kwaśniewskiej zdumiewa. Nauczyła Polaków jeść bezę

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News