ognisko koronawirusa jeden region
Jan Bielecki East News
Joanna Szwalikowska - 9 Października 2020

Ponad 90 ognisk koronawirusa w jednym regionie Polski. Zatrważające wiadomości

Ognisko koronawirusa w Polsce - w jednym z regionów w Polsce jest ich aż ponad 90. Sytuacja jest dramatyczna i rozwija się z ogromną dynamiką. Zatrważające wiadomości. Dlaczego tak się dzieje? Skąd wynikają te ogromne wyniki?

Ognisko koronawirusa - z każdym dniem odnotowywane są kolejne ogromne rekordy nowych zachorowań. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. W jednym z regionów w Polsce wygląda jednak wyjątkowo poważnie. W tym momencie jest tam niemal 100 ognisk. Doniesienia są zatrważające.

Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyLudzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa w Polsce - dramatyczna sytuacja na Pomorzu

Ministerstwo Zdrowia wczoraj poinformowało o kolejnym rekordzie nowych zakażeń koronawirusem - 4280 przypadków. W województwie mazowieckim, małopolskim oraz wielkopolskim odnotowano po ponad 500 przypadków. Na miejscu piątym znalazło się województwo pomorskie, w którym odnotowano 313 przypadków. W porównaniu do poprzedniej doby jest to wzrost aż o 120. Jak wynika z ustaleń "Interii", zaledwie 51 z nich są osobami, które były objęte kwarantanną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Anna Obuchowska, w rozmowie z "Interią" przekazała, że obecnie na liście w regionie znalazło się już 98 ognisk związanych z zakładami pracy, szkołami i podmiotami leczniczymi. Najbardziej dynamicznie rozwija się sytuacja w szpitalu w Gdańsku. Jest tam 45 osób zakażonych, z czego 24 to pracownicy medyczni.

W szkole w powiecie puckim odnotowano sześć zakażonych osób, a na kwarantannę skierowano kolejnych 144. W szpitalu w Słupsku zakażonych zostało 15 osób, z czego 7 to pracownicy medyczni. Z kolei w ognisku związanym ze szpitalem w powiecie kościerskim zakażonych jest 67 osób, 51 z nich to pracownicy medyczni. W tych placówkach sytuacja również jest bardzo poważna.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

2. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia

3. Zamknięta część szkół, a także kina, teatry i inne przybytki. Sroga decyzja sąsiadów Polski

- Od początku września zdecydowana większość nowych przypadków zakażeń stwierdzana w naszym województwie nie jest związana z ogniskami, są to przypadki rozproszone - badania przed przyjęciami do szpitala, sanatorium, badania zlecane przez pracodawców, badanie wykonane przed wyjazdem na wakacje. Są w tej grupie również badania zlecane przez lekarzy POZ - tłumaczyła Anna Obuchowska w rozmowie z Interią.

Duży wpływ na tak ogromną liczbę zakażeń, ma zjawisko normalizacji życia zawodowego, wskazuje Obuchowska. Dzieci powróciły do szkół, w dodatku jesień jest okresem, kiedy zawsze notuje się wzrost zachorowań na choroby dróg oddechowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News