Dwa nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Porażające liczby

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Porażające liczby Źródło: Pixabay.com OrnaW

Ogniska koronawirusa w Polsce - potwierdzono dwa nowe epicentra zakażeń, w każdym z nich odkryto setki nowych zachorowań na wirusa SARS-CoV-2. Dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia są przerażające, groźna sytuacja rozwija się w zastraszającym tempie.

Ogniska koronawirusa w Polsce znów wybuchły w województwie śląskim, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło informacje o dwóch nowych kopalniach, w których nastąpił masowy wzrost ilości zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Dane przekazane przez resort zdrowia i władze placówek są przerażające.

Ogniska koronawirusa w Polsce - nowe informacje są porażajace

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, potwierdził informacje o dwóch nowych ogniskach zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Wykryto je w województwie śląskim w kopalniach Zofiówka i Ziemowit. W każdej z nich może znajdować się około 500 nowych ofiar pandemii. W całym województwie śląskim potwierdzono do tej pory 8422 przypadki zakażenia wirusem, a śmierć w wyniku rozwinięcia się choroby Covid-19 poniosło 208 osób. To obecnie najbardziej zagrożony epidemicznie rejon w naszym kraju.

- Mamy zamkniętych pięć ognisk w innych kopalniach, natomiast Zofiówka i Ziemowit to dwie kopalnie, w których będziemy musieli przeprowadzić testy. [...] Łącznie jest 4150 górników zakażonych na Śląsku. Przeprowadziliśmy w województwie śląskim ok. 47 tys. testów - przekazał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Nowe ogniska koronawirusa w Polsce wykryto w kopalniach Zofiówka i Ziemowit

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według informacji przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową, wśród pracowników kopalni Ruch Zofiówka stwierdzono 515 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, natomiast w kopalni Pniówek zakaziło się 1510 osób. Prócz tego przypadki zakażeń stwierdzono również w kopalni Jastrzębie-Bzie, Ruch Borynia oraz Budryk.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat NFZ dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już 15 czerwca, podano kluczowe szczegóły

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

W kopalni Ziemowit w Lędzinach, która należy do Polskiej Grupy Górniczej, badania przesiewowe pracowników rozpoczną się 3 czerwca. Testy przejdzie około 4 tysięcy pracowników placówki. Kolejne 3 tysiące osób zostanie przebadanych dzień później w kopalni Marcel w Radlinie.

- O decyzji przesądził wzgląd na prewencję i zachowanie szczególnej ostrożności. W obu zakładach górniczych ujawniono dotąd kilkanaście zakażeń, jednak aby całkowicie wykluczyć ryzyko tworzenia się ognisk epidemicznych w przyszłości, należy mieć absolutną pewność co do stanu zdrowia załogi - można przeczytać w komunikacie wydanym przez spółkę 1 czerwca 2020 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Piotr Żyła dostał niesamowity prezent. To najważniejsza rzecz dla wielu Polaków. Ma go uchronić w trakcie wyjazdów
  3. Sytuacja bez precedensu. Minister potwierdził zmianę dot. matury
  4. Był w szpitalu, bo wykryli u niego COVID-19. Dopiero później dostał rachunek za leczenie i pobladł z wrażenia
  5. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przemówił. Powiedział, ile osób faktycznie może mieć koronawirusa w naszym kraju
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News