Ogniska koronawirusa w Polsce
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Monika Majko - 5 Października 2020

Porażające informacje, 92 ogniska koronawirusa w jednym regionie Polski. Bardzo przykre

Ogniska koronawirusa w Polsce - wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna potwierdziła aż 92 ogniska zakażeń w jednym regionie, które powiązane są głównie z zakładami pracy oraz placówkami edukacyjnymi i zdrowotnymi. Sytuacja jest poważna, mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni aktualnymi doniesieniami.

Ogniska koronawirusa dotyczą głównie zakładów pracy oraz szkół i ośrodków zdrowotnych, wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna potwierdziła aż 92 źródła zakażeń. Mieszkańcy regionu są zaniepokojeni obecną sytuacją, znaczny wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 doprowadził do wpisania kolejnych powiatów na listy stref z podniesionym rygorem sanitarnym.

Ogniska koronawirusa w Polsce - pomorski sanepid opublikował niepokojące dane

Z komunikaty, opublikowanego na stronie wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej na Pomorzu wynika, że w poniedziałek 5 października potwierdzono w tym regionie kolejne 202 przypadki zakażenia koronawirusem. 57 z nich dotyczyło Gdańska, na drugim miejscu znalazła się Gdynia, gdzie pojawiły się 24 nowe przypadki COVID-19, natomiast w powiecie wejherowskim potwierdzono 18 zakażeń.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Nagły wzrost liczby zakażeń sprawił, że w sobotę miasto Sopot zostało wpisane na listę tzw. czerwonych stref. Kilka dni temu znalazł się wśród nich również powiat kartuski. Z kolei Gdańsk i Gdynia trafiły w sobotę do strefy żółtej, w której są również powiaty bytowski, kościerski, nowodworski, gdański, pucki, słupski i wejherowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Sanepid potwierdził 92 ogniska koronawirusa w jednym regionie

Z raportu pomorskiego sanepidu wynika, że w tym regionie pod nadzorem są aż 92 ogniska zakażeń koronawirusem, powiązane głównie z zakładami pracy, szpitalami i szkołami oraz domami pomocy społecznej. Poza tym w ich liczbę wliczono również ogniska rodzinne, a kilka z nich ma związek z wycieczkami, weselami oraz spotkaniami towarzyskimi.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

W całej Polsce łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wynosi już przeszło 100 tysięcy przypadków. Z powodu COVID-19 do tej pory w naszym kraju zmarło 2659 osób, a na całym świecie liczba zgonów przekroczyła już 1 milion pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News