Ruch Narodowy przedstawił swojego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jest nim Marian Kowalski, działacz z Lublina.

Do końca roku mieliśmy poznań kandydata, którego wystawią narodowcy. Ruch miał nie lada problem, bowiem bierne prawo wyborcze mają jedynie osoby, które ukończyły najpóźniej w dniu wyborów 35 lat. Wymagania spełnił Marian Kowalski, który jest działaczem lubelskiego Obozu Narodowo-Radykalnego.

Już dziś wiadomo, że narodowiec zmierzy się między innymi z Andrzejem Dudą z PiS oraz Januszem Palikotem z Twojego Ruchu. O reelekcję najpewniej zawalczy prezydent Bronisław Komorowski.

Wybory odbędą się w maju 2015 roku.

Kim jest Marian Kowalski?

To 50-letni ochroniarz i instruktor sportowy, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Niegdyś był rzecznikiem prasowym ONR, obecnie jest wiceprezesem partii. Marian Kowalski nie ma wyższego wykształcenia, uczęszczał jedynie do I Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie, aczkolwiek nie jest to przeszkoda, bowiem prawo wyborcze nie wymaga od kandydata żadnego określonego wykształcenia.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Marianowi Kowalskiemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności LINK 

 

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.