Opozycja się wścieknie. Zdymisjonowany szef MON powraca! Macierewicz właśnie dostał stanowisko, które jest bardzo istotne dla partii Jarosława Kaczyńskiego. 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił skład nowej Rady Ministrów. Szef rządu odwołał z funkcji szefa ministerstwa obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Ta wiadomość wstrząsnęła rzeszą wyborców PiS i zwolennikami teorii o katastrofie smoleńskiej. Byli oburzeni odwołaniem Macierewicza ze stanowiska szefa MON. Jak mówili, wyrzucono z rządu „najlepszego szefa MON w historii”.

Wiele spekulowało się na temat tego, co po dymisji będzie robił Antoni Macierewicz. Pojawiły się medialne spekulacje, że zdymisjonowany minister zostanie marszałkiem Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE: Córka Macierewicza przerywa milczenie! Szokujące wyznanie: Mój ojciec był…

Macierewicz właśnie dostał stanowisko kierownicze

Te informacje jednak nie potwierdziły się. Jednak Macierewicz i tak powraca do wielkiej polityki. Dostał już oficjalną propozycję pracy. Jego następca w resorcie MON, Mariusz Błaszczak złożył wniosek o to, by szefem podkomisji, która wyjaśnia okoliczności katastrofy smoleńskiej, został właśnie Macierewicz.

We wtorek 9 stycznia podkomisja smoleńska opublikowała oficjalny raport techniczny. Napisano w nim, że przyczyną zniszczenia lewego skrzydła samolotu był… wybuch wewnętrzny. Zdaniem podkomisji na wewnętrzną eksplozję miało wpływ kilka czynników, ale na pewno przyczyną zniszczenia skrzydła nie była brzoza.

Dzień przed swoim odwołaniem Macierewicz oświadczył, że raport techniczny zostanie ukończony już w kwietniu. Ma być gotowy do kolejnej, ósmej już, rocznicy katastrofy lotniczej prezydenckiego tupolewa.

–  Mam nadzieję, że na ósmą rocznicę ten raport techniczny już będzie zawierał podstawowe elementy tego wyjaśnienia – powiedział Macierewicz w wywiadzie w TV Republika.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz zemści się za dymisję. Były współpracownik ujawnia jego plan

źródło: rmf24.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również

Zobacz również