cb_k9kpturbxy8xodu5zjaxmdaynjdlotazogqymme5ntnhmtezmza0nc5wbmeslqlnayaaw8ovagdnayddw4ghmqi
Wiadomości Pikio - 27 Listopada 2016

OFICJALNIE: ISIS dysponuje straszliwą bronią. Terroryści użyli jej na Syryjczykach

Z Bliskiego Wschodu dotarły do nas okropne wieści. Okazuje się, że Państwo Islamskie weszło w posiadanie przeraźliwej broni, która umożliwi im terroryzowanie ludności w Syrii, a być może i w Europie, na jeszcze większą skalę.

Nowe wieści z Syrii potwierdziły poprzednie plotki: ISIS weszło we władanie broni chemicznej. O tym, że Państwo Islamskie może mieć taką broń, pisało się już wcześniej.

We wrześniu przedstawiciel Pentagonu poinformował, że bojownicy Państwa Islamskiego mogli użyć przeciw żołnierzom USA w Iraku broni chemicznej. Pocisk spadł na teren bazy lotniczej Qayara, w pobliżu Mosulu. Podejrzewano się, że zawierał gaz musztardowy.

Teraz, informacje o posiadaniu broni chemicznej przez ISIS nie są już jedynie plotkami. Potwierdziły je bowiem oficjalne, tureckie źródła.

- Po ataku rakietowym ze strony Daesz (arabski akronim ISIS) 22 członków sił syryjskiej opozycji ucierpiało w wyniku użycia toksycznego gazu - czytamy w oświadczeniu sztabu generalnego tureckiej armii, cytowanym przez AFP.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
źródło: onet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News