OFICJALNE! A. Duda: Polska zbojkotuje Mundial w Rosji

OFICJALNE! A. Duda: Polska zbojkotuje Mundial w Rosji Źródło:

To już oficjalne! Pogłoski o tym, że Polska zbojkotuje Mundial w Rosji okazują się być prawdą. Wiemy, co zrobią Polacy, żeby wyrazić swoje niezadowolenie z rosyjskiej polityki na arenie międzynarodowej.

Zaczęło się od Wielkiej Brytanii. To ten kraj jako pierwszy rozważał pomysł zbojkotowania zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Szybko rozpoczęły się rozmowy z innymi państwami. Media na Wyspach Brytyjskich sugerowały, że do bojkotu miałyby się dołączyć także Australia, Japonia i właśnie Polska. Doniesienia o naszym kraju okazały się być prawdą. Prezydent Andrzej Duda postanowił osobiście wyrazić poparcie dla brytyjskiego pomysłu i sprzeciw wobec Rosji. Oficjalnie wiadomo już, że głowa naszego państwa nie pojedzie do Rosji na inaugurację Mundialu.

Mundial w Rosji zbojkotowany

Prezydent podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji – przekazał na antenie radia RMF FM Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta. Mundial w Rosji ma zostać masowo zbojkotowany z powodu podejrzenia brytyjskich służb na temat udziału Federacji Rosyjskiej w otruciu byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w Salisbury. Skripal był agentem GRU, potem jednak rozpoczął współpracę z brytyjskim wywiadem MI6, wydając między innymi siatkę rosyjskich szpiegów w Zjednoczonym Królestwie. Właśnie za to został w Rosji skazany, później jednak go ułaskawiono, by móc wymienić go na rosyjskich szpiegów zatrzymanych w USA. 4 marca Skripal i jego córka zostali hospitalizowani w stanie krytycznym po tym, jak próbowano ich otruć. Choć Federacja Rosyjska dementuje informacje, jakoby uczestniczyła w zamachu na brytyjskiego szpiega pochodzącego z Rosji to sprawa jest bardzo podejrzana. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Podbiegł do radiowozu, gdy rodziła jego żona. Policjant zrobił coś niesamowitego
  2. Co się dzieje?! Prezydent Francji ARESZTOWANY, panika w kraju
  3. Nikt tego nie zauważył! Duda PONIŻYŁ publicznie Merkel
  4. Tysiące Polaków wyjdą na ulice. PiS przegłosował najbardziej kontrowersyjną ustawę roku
  5. Gwiazda „Na Wspólnej” przerwała milczenie. Opowiedziała o swojej tragedii
Źródło: wprost.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News