Ostatni weekend był tragiczny dla mieszkańców północnej Polski. Zniszczone domy, setki hektarów lasu, obalone słupy wysokiego napięcia, a co najgorsze – ofiary śmiertelne. Prezydent Andrzej Duda nie zaangażował się jednak w niesienie pomocy ofiarom nawałnic. Ci czują się lekceważeni przez polityka, który zapowiadał, że „będzie prezydentem wszystkich Polaków”.

Jedyny gest, z jakim Duda zwrócił się do ofiar potężnych burz, był list, jaki prezydent wystosował do rodzin harcerzy, którzy zginęli na skutek nawałnic. Oprócz tego Andrzej Duda zamierza złożyć kondolencje rodzinie szóstej ofiary kataklizmu, ale nic poza tym.

– Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu – pisał Duda w liście do rodzin harcerzy.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Duda nie zamierza spotkać się z poszkodowanymi Polakami. Teraz skupia się na obchodach Święta Wojska Polskiego, a jedyne, z czym może zwrócić się do ofiar burz, to kondolencje. Poszkodowani są rozgoryczeni. Kiedy bowiem w Polsce w weekend szalała natura, Duda na Twitterze z rozradowaniem zamieszczał kolejne wpisy o sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie.

Suchej nitki na Dudzie nie pozostawiają także internauci. Ci nie mogą uwierzyć, że kiedy na północy kraju rozgrywały się dantejskie sceny, prezydent nie zwracał na to uwagi, a po wszystkim nie odniósł się do tego w znaczącym wystąpieniu. Nie ma wątpliwości, że poparcie Andrzeja Dudy zostało właśnie mocno podkopane, a prezydent stracił w oczach Polaków.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również