Opiekowała się pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce. Właśnie poznała wynik swojego testu

Opiekowała się pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce. Właśnie poznała wynik swojego testu Źródło: Unsplash.com Daan Stevens

Obecnie mamy trzy ofiary koronawirusa w Polsce. Wyciekły informacje na temat pielęgniarki, która opiekowała się 57-latką z Poznania. Kobiecie również zrobiono test na obecność wirusa z Wuhan.

Trzy ofiary koronawirusa w Polsce wzbudziły niepokój u wielu osób. O ile wiadomo, że wirus przestaje się rozprzestrzeniać po śmierci nosiciela, to należało przebadać osoby, które były przy ofiarach, gdy te zachorowały.

Trzy ofiary koronawirusa w Polsce. Pierwsza z nich trafiła najpierw na SOR

Pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w Polsce była 57-letnia kobieta z Poznania, która przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Z początku trafiła na SOR, ale po badaniach przeniesiono ją na oddział zakaźny. Dopiero tam została odizolowana.

- Po wyjeździe pacjentki dodatkowo przeprowadzono mycie i dezynfekcję oddziału SOR, oddziału internistycznego, traktów komunikacyjnych i windy, wstrzymano przyjęcia na oddział internistyczny do odwołania, na okres ok. trzech godzin wstrzymano przyjęcia do szpitala, zamykając oddział SOR - napisano w komunikacie szpitala. Pozostała jeszcze kwestia pracowników SOR.

Pielęgniarka, która zajmowała się pierwszą ofiarą, została przebadana

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy SOR, którzy byli wtedy na oddziale, zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa. Ponadto wszyscy z nich zostali objęci 14-dniową kwarantanną. Wyniki wykazały, że ze wszystkich pracowników, zakażona była jedna pielęgniarka.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Niewyobrażalna tragedia, wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Był jeszcze taki młody
2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

- Otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu u jednej z pielęgniarek oddziału internistycznego, która opiekowała się bezpośrednio pacjentką, a do dzisiaj przebywała w kwarantannie domowej. Osoby pozostające z pacjentką w kontakcie bezpośrednim podczas hospitalizacji objęte są procedurami WSSE, która posiada pełną ewidencję przygotowaną przez służby Szpitala - poinformował szpital w Puszczykowie w oficjalnym komunikacie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Minister zdrowia ogłosił niepokojącą prognozę. Podał również konkretny termin, gdy pojawią się pozytywne efekty
  4. Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia
  5. Panierka już nigdy nie odpadnie, jeśli doda się jeden popularny składnik. Będzie złota i chrupiąca
  6. Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzecz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News