Wygląda na to, że wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości na temat niewypłaconych przez Niemcy odszkodowań za II Wojnę Światową nie były jedynie pustymi słowami. W wywiadzie dla Radia Maryja zapowiedział on rozpoczęcie kontrofensywy w tej sprawie.

To wielkie przedsięwzięcie obarczone pewnością ogromnego przeciwdziałania. Tu chodzi o gigantyczne sumy, a także o to, że Niemcy przez wiele lat zrzucają z siebie odpowiedzialność za II wojnę światową – zapowiada Jarosław Kaczyński.

Słowa te potwierdził również Antoni Macierewicz. Jego zdaniem Niemcy powinny w końcu spłacić swój dług.

Nie jest prawdą, że państwo polskie zrzekło się reparacji należnych nam ze strony Niemiec. To sowiecka kolonia, zwana PRL, zrzekła się tej części reparacji, które związane były z obszarem państwa też marionetkowego, sowieckiego NRD. W tym zakresie miało miejsce zrzeczenie, zresztą nigdy formalno-prawnie nieprzeprowadzone, tylko mające charakter pewnego aktu publicystyczno-politycznego – stwierdził szef MON.

Zgodnie z przewidywaniami Kaczyńskiego z pewnością będzie to jednak trudna kontrofensywa. Niemieckie władze od lat przekonują, że dla nich sprawa jest już dawno zamknięta, ponieważ ich zdaniem polskie władze już kilkukrotnie zrzekły się prawa do odszkodowań.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również