Odszkodowanie
Fot. Pixabay
Wiadomości Pikio - 31 Października 2018

Tysiące Polaków już dostało ogromne odszkodowania od rządu. Tobie też może się należeć

Odszkodowanie od rządu? Chociaż ta wizja wydaje się niemal utopijna, to jest jak najbardziej realistyczna. Prawnicy z Ameryki szukają Polaków którym należy się rekompensata za wyrządzone krzywdy, a stawką są grube miliony dolarów. Komu będą należały się te pieniądze?

Odszkodowanie o którym mowa ma być wypłacane dla Polaków przez amerykański rząd. Pierwsze osoby otrzymały już swoje zadośćuczynienia, jednak nie każdy poszkodowany zdaje sobie sprawę z tego, że jakiekolwiek pieniądze mu się należą. Dlatego też amerykańscy prawnicy zabierają się do pracy i poszukują osób, które ucierpiały na wskutek wydarzeń jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Odszkodowanie dla polskich robotników

Ludźmi, którym należy się odszkodowanie ze strony amerykańskiego rządu, są robotnicy pracujący przy sprzątaniu po atakach na World Trade Center. Okazuje się, że osoby oczyszczające tereny dawnego WTC nie były poinformowane o tym, że w powietrzu unoszą się bardzo niebezpieczne dla zdrowia substancje i toksyny. Pieniądze mają być zadośćuczynieniem za narażanie ich zdrowia i życia. Praca w skażonym środowisku okazała się być prostą drogą nie tylko do nowotworów, ale również i bardzo wielu chorób związanych między innymi z układem oddechowym czy też pokarmowym. Wiele z pokrzywdzonych osób na wskutek obrażeń nie może już podjąć pracy, a przez to zarabiać na utrzymanie siebie i swojej rodziny. Dużymi kosztami są również kwestie leczenia.

Ogromne sumy

Kwoty odszkodowań dla robotników są bardzo różne, a ich wysokość zależy od rozpiętości poniesionych krzywd. Za choroby nienowotworowe Polacy mogą otrzymać do 90 tysięcy dolarów. W przypadku nowotworów suma ta wzrasta do 250 tysięcy dolarów. Jeśli ktoś w wyniku chorób nie może podjąć się ponownej pracy, rekompensaty pieniężne mogą sięgać nawet milionów dolarów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jolanta KwaśniewskaJolanta Kwaśniewska właściwie o tym nie mówi. Sekrety byłej pierwszej damyCzytaj dalej
Władze federalne przez wiele lat zapewniały o tym, że panujące warunki nie są w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Niestety, były to kłamstwa. Toksyny unoszące się w powietrzu mogły być wręcz zabójcze. O faktycznym stanie rzeczy opowiedział w rozmowie z Onetem Andrew Kaminski, prawnik polskiego pochodzenia, który pracuje w Ameryce: - Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, co znajdowało się w środku obu wież – mnóstwo komputerów, mebli, papieru, różnych chemikaliów i szkodliwych pierwiastków zawartych w materiałach budowlanych użytych podczas budowy wież. To wszystko zaczęło się palić. Powietrze stało się niebezpieczne dla zdrowia. Palone włókno szklane powodowało między innymi choroby układu oddechowego, np. astmę – powiedział prawnik.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Makabryczne odkrycie w lesie. Znaleziono ciało piłkarza z odciętą głową i genitaliami
  2. Lincz na uczestniczce „Ślubu od pierwszego wejrzenia”! Fani nie mogą jej tego darować
  3. Jeśli ktoś spróbuje zabić Andrzeja Dudę, szef SOP nawet nie zauważy. Życie prezydenta zagrożone
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Krzyżówka psa z kotem. Kontrowersyjne eksperymenty na zwierzętach? Czy chore ambicje?
Kogel-mogelW "Koglu-moglu" pokochali go wszyscy. Zmarł w niewyjaśnionych i wstrząsających okolicznościachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News