Odświeżacie mieszkanie na wiosnę? Wiemy od czego zacząć

Odświeżacie mieszkanie na wiosnę? Wiemy od czego zacząć Źródło: pixabay.com/Stux

Odświeżanie mieszkania - wiosna to nie tylko okazja spędzania czasu na świeżym powietrzu i prac ogrodniczych, ale także zwrócenie uwagi na to, co dzieje się w naszym wnętrzach. Czy przypadkiem nie potrzebują odmalowania lub przykręcenia pary śrubek, lub przybicia gwoździ? Wiosenne porządki warto zacząć od małego remontu, by odświeżyć wygląd mieszkania, czy domu.

Odświeżanie mieszkania nie musi być bardzo czasochłonne i drogie, wystarczy zwrócenie uwagi na detale, trochę wysiłku i wasze mieszkanie lub dom będą wyglądały jak nowe. Czy warto zabierać się za remont samodzielnie, czy może lepiej zatrudnić do tego fachowców? Ile to wszystko może kosztować? 

Odświeżanie mieszkania: malowanie ścian i wykończenia wnętrz

Większość z nas chce powitać wiosnę pięknie wysprzątanym mieszkaniem, przed świętami lub krótko po nich zabieramy się więc za gruntowne porządki, myjemy okna, układamy w komodach, wymieniamy garderobę, trzepiemy dywany, niekiedy decydujemy się na mały remont. 

Zima to nie najlepszy czas na prace remontowe, a przede wszystkim malowanie. Ściany będą schły o wiele dłużej, kiedy na dworze panują minusowe temperatury. Nie tylko malowanie ścian sprawi, że do twojego wnętrza na dobre zawita wiosna, wystarczy zmiana kilku dodatków, żeby pokój zmienił się nie do poznania.

Zmiana zasłon, nowy obrus i poszewki na poduchy na kanapie, to jedne z najprostszych rozwiązań. Kolejne to wywietrzenie kołdry i ubranie jej w nową pościel o wzorzystych wiosennych barwach. Chyba najprostszą radą jest posadzenie ziół w doniczkach. Mięta, bazylia, oregano wprowadzą trochę zieleni i będą wspaniale pachnieć przez długi czas. Świeże kwiaty w wazonach również sprawdzą się jako dekoracja i akcent wiosenny we wnętrzu.

Odświeżanie starego mieszkania - cennik budowlany

Jeśli jesteście właścicielami starego, zaniedbanego mieszkania, zmiana dodatków, sprzątanie i malowanie może nie wystarczyć. W takim wypadku nawet samodzielna praca może nie być wystarczająca. Warto wtedy skorzystać z pomocy fachowców i to im zlecić wykonanie najtrudniejszych zadań, a my zajmiemy się dodatkami i ogólnym wystrojem. 

W cennikach usług budowlanych koszt malowania waha się w granicach od 6 do 9 złotych za metr kwadratowy. Jednak cena ta wzrasta, kiedy potrzebne są inne czynności do wykonywania przed malowaniem, czyli gruntowanie ścian, naprawy uszkodzonej powierzchni, czy zrywanie tapety. Jeśli planujecie gruntowny remont z elektryką i rzeczami podobnymi, to koszt może wynieść nawet kilka tysięcy. A należy to tego jeszcze doliczyć materiały, takie jak farby, kable, grzejniki i tym podobne. 

Jeśli więc znudził wam się wygląd waszego mieszkania, chcecie zmiany, a nie dysponujecie wielkim funduszem, zastanówcie się nad własnoręczną renowacją starych mebli i odmalowaniem ich na żywe kolory i zmianą dodatków.

  1. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
  2. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Przygotowanie roweru do sezonu krok po kroku. Od czego zacząć?
Następny artykuł