Epidemia śmiertelnej choroby dotarła już do Warszawy! Zachowajcie szczególną ostrożność

Epidemia śmiertelnej choroby dotarła już do Warszawy! Zachowajcie szczególną ostrożność

Odra rozprzestrzenia się już coraz dalej. Ta choroba staje się epidemią. Nie można jej lekceważyć, gdyż jest śmiertelnie niebezpieczna. Zachowajcie szczególną ostrożność i stosujcie się do rad ekspertów.

Odra dotarła już do stolicy naszego państwa. Ta śmiertelna choroba rozprzestrzenia się zaskakująco szybko, a jesienna aura tylko sprzyja zachorowaniom. Szczególnie narażone są osoby, które nie były szczepione na Odrę. Musicie zachować ostrożność i udać się do lekarza, jeżeli wystąpią pierwsze objawy. Kolejne ogniska Odry w naszym kraju. Wszystko zaczęło się w powiecie pruszkowskim, gdzie odnotowano pierwsze zachorowania wśród dzieci. Większość z nich nie była polskiego pochodzenia i nie posiadała szczepień. Choroba zaczęła się rozprzestrzeniać i dotarła w końcu do kolejnych miast.

W województwie mazowieckim odnotowano już ponad 30 zachorowań na tę śmiertelną chorobę. W Warszawie jest 7 chorych, wszyscy to osoby dorosłe. Zachorowało 4 Polaków, 2 Ukraińców i jeden Wietnamczyk. Nie wiadomo czy osoby były szczepione.

Odra w Warszawie i na Mazowszu

Najwięcej osób chorych wciąż jest w Pruszkowie i okolicach. Tam odnotowano 23 zachorowania, z czego 16 to dzieci. Według Sanepidu trzy osoby spośród wszystkich tam chorujących były szczepione na Odrę, a mają jednak jej objawy. Trzeba uważać i dbać o siebie, ale przede wszystkim pamiętać o tym, że jeżeli nie było się szczepionym, to jak najszybciej to zrobić. Kolejne odnotowane przypadki to po jednym z powiatu lipskiego i żyrardowskiego. W tym ostatnim zachorował niezaszczepiony dorosły z Ukrainy, trafił już do izolatki i jest pod obserwacją lekarzy. W okolicach Piaseczna zgłosiły się dwie osoby chore, dziecko i osoba dorosła. Łącznie wszystkich osób chorych na Mazowszu jest 34.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najważniejsza profilaktyka

- To są informacje dotyczące zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń i zachorowań na odrę w województwie mazowieckim do 9 listopada 2018 r. włącznie – wyjaśniła Joanna Narożniak, rzecznik Sanepidu w Warszawie. Odra to śmiertelna choroba i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Najbardziej narażone są dzieci, które dopiero co się narodziły, gdyż szczepienia na odrę są dopiero między 13 a 15 miesiącem życia. Kolejna dawka jest podawana w wieku 10 lat. Osoby dorosłe przechodzą Odrę o wiele ciężej niż dzieci. Wszystko za sprawą braku szczepień, które chronią przed tą chorobą. Oczywiście nie dają one 100% odporności, gdyż osoby z osłabionym układem mają większą szansę na zachorowanie. Najważniejsza jest profilaktyka i badania oraz szczepienia. Nie warto narażać siebie oraz innych na zachorowanie na Odrę. Pierwsze objawy są podobne do grypy, ale powikłania mogą doprowadzić do zapalenia ucha, mięśnia sercowego, mózgu, a nawet do zgonu.Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezczelne pytania w DDTVN! Widzowie są wściekli na prowadzącą jak osy
  2. Gwiazda Rodzinka.pl potraktowana jak śmieć. Wszystko przez zdjęcie krążące po sieci
  3. Okrutnie skrzywdzili Martynę Wojciechowską. Dramat gwiazdy TVN
  4. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
  5. Szczeniak, którego przygarnęli, nie był psem. Wszyscy byli zszokowani
Następny artykuł