Odmrażanie gospodarki, ogromne zmiany
unsplash.com Macau Photo Agency
Weronika Wasiak - 16 Maja 2020

Ogromne zmiany obowiązywać będą już od poniedziałku. Dotyczą wielu Polaków

Odmrażanie gospodarki przebiega bardzo powoli i z rozwagą. Rząd obserwuje zmiany, jakie zachodzą po zniesieniu kolejnych obostrzeń. Polacy odczuwają coraz większą ulgę, wciąż mając nadzieję, że niebawem wrócą do życia znanego sprzed pandemii. Od przyszłego poniedziałku w ich życiu zajdą kolejne zmiany.

Odmrażanie gospodarki zostało rozłożone na kilka etapów tak, by nie doprowadzić do drugiej fali zachorowań. Ważne jest zatem, by wciąż zachowywać wszelkie środki ostrożności, które pozwolą uniknąć nagłego przyrostu zakażeń. Zgodnie z przekazywanymi do mediów informacjami po weekendzie czekają Polaków ogromne zmiany, przy których stosowanie się do wcześniejszych zaleceń będzie szczególnie ważne.

Dagmara KaźmierskaDagmara Kaźmierska pilnie prosi o pomoc. Dramatyczna sytuacja, pozostało niewiele czasuCzytaj dalej

Odmrażanie gospodarki wkracza w kolejny etap? Wielkie zmiany już od poniedziałku

Jak informuje portal Fakt, od 18 maja sporo zmieni się w komunikacji miejskiej. Od wybuchu epidemii rząd znacząco ograniczył liczbę pasażerów mogących jednocześnie podróżować. Dotychczas wynosiła ona ok. 15 w pojazdach bez przegubu. Po wprowadzeniu w życie pierwszych etapów odmrażania gospodarki zadecydowano o zwiększeniu tej liczby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Katarzyna Dowbor - okropne warunkiMama zmarła na raka, zostali z babcią w okropnych warunkach. Katarzyna Dowbor nie wytrzymałaCzytaj dalej

Od poniedziałku autobusem miejskim jednocześnie będzie mogło jechać ok. 30 pasażerów. Jeszcze większa zmiana obowiązywać będzie podczas podróży tramwajem - dotychczas przemieszczać mogło się nim ok. 10 pasażerów w tym samym czasie, teraz będzie to ok. 40 osób. Podróżni wciąż nie będą musieli naciskać przycisków do otwierania drzwi. Ponadto, o liczbie dozwolonych pasażerów przypominać będą komunikaty zawieszone w oknach. Należy również zaznaczyć, że niezmienny pozostaje nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany aktor najlepszych seriali z TVP, TVN i Polsatu. Córka przekazała tragiczne informacje

2. Karolina nie może uwierzyć, jakie imię dostała córeczka jej kuzynki. ”Będzie pośmiewiskiem”

- W pojazdach komunikacji miejskiej nadal będą obowiązywać limity dotyczące zajmowania miejsc siedzących. Oznacza to, że dla pasażerów dostępne będzie co drugie siedzenie. Kierowcy wciąż nie będą sprzedawać biletów i będą odgrodzeni strefą wydzieloną – mówił cytowany przez Fakt rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego, Michał Wawrzaszek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata odczuwała ból w klatce piersiowej. Kiedy lekarze zobaczyli prześwietlenie nie wierzyli własnym oczom
  2. Znany gwiazdor przeszedł wielką metamorfozę. "Mógł nie dożyć czterdziestki", a teraz wygląda szałowo (FOTO)
  3. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
  4. Niewyobrażalna tragedia, znaleziono dwa ciała. Policja już jest na miejscu
  5. Za oknem usłyszeli głośny hałas. Wyjrzeli i zamarli, ich życie już nie będzie takie samo
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

BabciaPo śmierci babci otworzył jej album ze zdjęciami i zaniemówił. Dopiero wtedy poznał prawdę, nie mógł uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News