Naukowcy odkryli nowy rodzaj trunku, który może stanowić remedium dla smakoszy napojów wyskokowych. Zdaniem specjalistów po spożyciu tego produktu nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Brytyjscy naukowcy od lat pracowali nad opracowaniem nowego typu napoju, który wprowadzałby spożywającego w stan nietrzeźwości. Głównym założeniem projektu było ominięcie nieprzyjemnych konsekwencji takich jak kac lub schorzenia wątroby. Według doniesień medialnych, stworzonym podczas badań, syntetycznym alkoholem nie da się upić, a jedynie wprowadzić w stan lekkiego upojenia.

Oprócz tego nowy produkt daje nadzieję osobom, które się odchudzają, gdyż nie zawiera żadnych kalorii.  Nie jest to jednak jego główna zaleta. Zdaniem naukowców, ich wynalazek ma przyczynić się do zmniejszenia chorób trawiących społeczeństwo takich jak uzależnienie, czy schorzenia trzustki, wątroby oraz żołądka.

Zdaniem profesora przewodniczącego grupie badawczej, syntetyczny alkohol oddziałuje na te same neuroprzekaźniki, co alkohol. Podczas eksperymentu konsumenckiego, jedna z osób stwierdziła, że po wypiciu jednego drinka, przez kilka godzin odczuwała skutki działania. Naukowcy stworzyli łącznie ponad osiemdziesiąt różnych kombinacji trunków z alkoholem syntetycznym. Brytyjski profesor liczy na to, że do 2050 roku uda się przejść wszystkie procedury i wprowadzić gotowy produkt do sklepów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło:wprost.pl

...

Zobacz również