Powitanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej, która wróciła w piątek do kraju po odpadnięciu z EURO 2016 w ćwierćfinałach było relacjonowane przez wszystkie media. Niektóre jednak zarzuciły naszym piłkarzom zignorowanie kibiców, którzy na nich czekali. Jak się okazuje, to nie prawda a przekaz medialny o „olaniu” kibiców to zwykła manipulacja. 

Przywitanie polskich piłkarzy na warszawskim Okęciu było relacjonowane przez wszystkie media w Polsce. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że niektóre z nich zmanipulowały swój przekaz w poszukiwaniu taniej sensacji.

Jednym z takich mediów był portal Tomasza Lisa, który zarzucił naszej reprezentacji „gwiazdorzenie” i brak szacunku dla czekających na nich kibiców poprzez kompletnie zignorowanie ich.

 – Upał, godziny czekania w tłumie i… żadnej serdeczności ze strony idoli – tak część kibiców zapamięta dzień, w którym reprezentacja wróciła do kraju – czytamy na natemat.pl w artykule „Apel do reprezentacji: Jesteście świetni, ale przestańcie gwiazdorzyć”.

fot. natemat.pl screen
fot. natemat.pl screen

Jak się jednak okazuje, to nie prawda, że polscy piłkarze „olali” kibiców. Można to zobaczyć m.in. w relacji TVP Info, która pokazała pełne powitanie w przeciwieństwie do portalu Tomasza Lisa, który posługuje się jedynie częścią, w której piłkarze po rozdaniu autografów kierują się prosto do autobusu.

Oczywiście kontakt z kibicami był ogromnie utrudniony z uwagi na oddzielającą ich od piłkarzy ochronę i policję. Trzeba również pamiętać, że poruszanie się i jakikolwiek kontakt w takich warunkach tj ogromny ścisk i hałas jest niemalże niemożliwy. Ponadto piłkarzom kazano nie zatrzymywać się w drodze do autobusu ze względów bezpieczeństwa.

Na poniższych zdjęciach widać wyraźnie naszych piłkarzy, którzy mimo wszystko rozdają autografy dzieciom i innym kibicom.

fot. tvp info
fot. tvp info

Naturalnie najbardziej obleganym przez kibiców piłkarzem był Kuba Błaszczykowski, który pomimo ogromnego ścisku, hałasu oraz grupy policji i ochroniarzy wokół niego dał radę rozdać kilka autografów.

fot. tvp info
fot. tvp info

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: natemat / tvp info

...

Zobacz również

Zobacz również