Odchody w Coca-Coli! Napój wycofywany, afera uderza w koncern

Odchody w Coca-Coli! Napój wycofywany, afera uderza w koncern Źródło: źródło: flickr.com

Lepiej dwa razy sprawdzić, co pijemy. Okazuje się bowiem, że w jednej z fabryk Coca-Coli doszło do ohydnego skażenia. Cała partia popularnego napoju została zanieczyszczona fekaliami. Na producenta spadają prawdziwe gromy.

Choć problem dotyczy tylko fabryki w Lisburn w Irlandii Północnej, wybuchła potężna afera, a na światowy koncern spadła fala krytyki. Kilka dni temu doszło bowiem do zapchania jednej z maszyn używanych w produkcji napoju. Okazało się, że w jej środku było sporo ludzkich odchodów.

Cała partia natychmiast została wycofana i wszczęto śledztwo w sprawie zanieczyszczenia Coca Coli. W sprawę zaangażowała się północnoirlandzka policja. Jak podał rzecznik, funkcjonariusze próbują ustalić, skąd w maszynie produkującej napój znalazły się odchody.

 - Śledczy wciąż jeszcze badają incydent w wytwórni w Lisburn, po otrzymaniu zgłoszenia o zanieczyszczeniu partii przeznaczonej do dalszej dystrybucji. Próbujemy ustalić, w jaki sposób fekalia znalazły się w maszynie - podał rzecznik policji Irlandii Północnej.

Policja sprowadziła jednak potężną krytykę na koncern. Mundurowi podali bowiem do wiadomości, że zanieczyszczona odchodami partia miała trafić do dystrybucji. Potężnie rozjuszyło to fanów napoju, którzy w swoim oburzeniu nie mają litości dla Coca-Coli. Powstała już nawet akcja zachęcająca do bojkotu popularnego produktu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News