Wszystko wskazuje na to, że od teraz zakupy będą dla wszystkich koszmarem. W sklepach panuje totalny chaos. Na dodatek Ministerstwo Finansów nałoży duże kary na przedsiębiorców. 

W kraju nastały problemy z opłatą recyklingową. Przez to w kraju zapanował chaos i zamieszanie. Wiele sklepów albo nie pobiera opłat, albo robi to nieprawidłowo. Ministerstwo Finansów uznało, że opłata za jednorazówki foliowe powinna wynosić 20 gr. Chodzi tu o torebki o grubości od 15 do 50 mikrometrów. Na dodatek do opłaty, przedsiębiorcy powinni doliczyć 5 gr VAT-u. Jednak mimo wszystko, w niektórych sklepach jednorazowe torebki foliowe kosztują nawet 8, czy 10 gr.

ZOBACZ TAKŻE: Od 1 stycznia ogromne zmiany w sklepach. Polacy będą wściekli

Od teraz zakupy będą koszmarem

Fiskus wydał oświadczenie, z którego wynika, że opłata recyklingowa jest bardziej skomplikowana księgowo, niż dotychczas sądzono. Wychodzi na to, że sklepom, które zdecydowały się pobierać 20 gr grożą poważne konsekwencje. Jeśli nie odprowadzą VAT-u oraz podatku dochodowego od opłaty recyklingowej, uiszczą zaległość wraz z odsetkami.

 – Dodatkowo fiskus może doliczyć 30-proc. sankcyjny VAT z tytułu zaniżenia zobowiązania podatkowego -ostrzega doradca podatkowy

Pracownicy zdecydowanie nie radzą sobie z nowymi przepisami a klienci nie są przyzwyczajeni do opłat. Przez to w sklepach panuje chaos.

ZOBACZ TAKŻE: Black Friday to perfidne oszustwo! Tak sklepy MANIPULUJĄ cenami

Przedsiębiorcom grożą także kary administracyjne, wahające się od 5 do 20 tys złotych.

źródło: fakt.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!


Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

...

Zobacz również