Od dziś jestem drzewem

Od dziś jestem drzewem Źródło: Fot. Pixabay

Wczoraj w Sejmie przegłosowano ustawę o uzgodnieniu płci. W myśl jej przepisów "tożsamość płciowa to utrwalone, intensywne odczuwanie, doświadczanie i przeżywanie własnej płciowości, która odpowiada lub nie płci wpisanej do aktu urodzenia". Aby "zmienić płeć" wystarczy czuć się przedstawicielem płci przeciwnej i okazać opinie od psychologa, czy seksuologa. A kiedy odpowiednie przepisy dla tych, którzy czują się Napoleonem, drzewem, czy koniem?

Platforma Obywatelska zawsze, jak znajdzie jakiś problem to szuka takiego rozwiązania, żeby w żaden sposób nie rozwiązać jego przyczyny. Tak było choćby z kwestią kryzysu demograficznego. Podwyższyli wiek emerytalny, tj. odłożyli negatywny skutek tego kryzysu (kryzys emerytalny) na barki kolejnego rządu. Dzieci od tego nie przybyło.

PO postanowiła też "rozwiązać" problem niepłodnych par. "Rozwiązaniem" jest ustawa "o leczeniu niepłodności", która skupia się na usłudze, która w żaden sposób tego problemu nie leczy - chodzi o in vitro. Choć tutaj należy oddać, że nie wszyscy działacze PO myślą tak samo. Podczas, gdy parlamentarni politycy PO zachwalali, jak to niby teraz będzie się leczyć niepłodność, ich koledzy z mazowieckiego sejmiku podnosili ręce za zgłoszonym przez opozycyjnych radnych Prawicy Rzeczypospolitej projektem uchwały w sprawie stworzenia programu leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Projekt przeszedł dzięki temu, że oprócz radnych formacji Marka Jurka i ich kolegów z PiS, za głosowali także przedstawiciele koalicji rządzącej PO-PSL. Projekt mocno wychwalał marszałek województwa, pan Struzik z PSL. Podobny program funkcjonuje już w województwie podkarpackim, ale tam koalicja PiS-Prawica Rzeczypospolitej ma większość.

No i teraz politycy Platformy obecni w Sejmie postanowili pomóc ludziom z prawdziwymi lub udawanymi zaburzeniami płciowości. Ale zamiast pomóc w leczeniu, w ich zaakceptowaniu własnego ciała, dali im nieograniczoną możliwość do majstrowania przy swojej płci. Projekt przyjęty przez Sejm nie odwołuje się do przesłanek genetycznych, czy biologicznych. - Tożsamość płciowa to utrwalone, intensywne odczuwanie, doświadczanie i przeżywanie własnej płciowości, która odpowiada lub nie płci wpisanej do aktu urodzenia - głosi ustawa. A żeby dokonać formalności zmiany płci wystarczy opinia dwóch specjalistów, np. psychologa i seksuologa, czyli takich, którzy o genetyce nie mają pojęcia.

Skoro Platforma uważa, że zaburzenia płciowości nie należy leczyć, ale akceptować, to dlaczego nie przygotowała analogicznych projektów wobec osób z zaburzoną tożsamością osobową (np. mających rozdwojenie jaźni, albo uważających się za Napoleona Bonaparte), czy gatunkową (np. uważających się za drzewo, czy za konia - jak w jednym z kabaretowych skeczy)? Dlaczego, gdybym dziś zakomunikował znajomym, że na skutek utrwalonego, intensywnego odczuwania, doświadczania i przeżywania własnego ja doszedłem do wniosku, że jestem drzewem, to moi znajomi zaczęliby mnie dyskryminować, a nie akceptować? Dlaczego Platforma nic z tym nie robi, mimo że tak jest przeciwna wszelkiej dyskryminacji?

Nikt mnie nie przekona, że wobec tak wielkiego w naszych czasach postępu nauki, techniki i medycyny nie można wyleczyć niepłodności, zaburzeń płciowych, czy osobowości. Kiedy jednak zaściankowi, trwający w ciemnogrodzie politycy Platformy Obywatelskiej też to zrozumieją? Kiedy pójdą za duchem postępu? A może po prostu nie powinno się dla nich znaleźć miejsce w kolejnej kadencji Sejmu?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News