Słynny polski podróżnik znaleziony martwy. Tragiczna i tajemnicza śmierć

Słynny polski podróżnik znaleziony martwy. Tragiczna i tajemnicza śmierć

Tajemnicą owiana jest śmierć polskiego podróżnika. Wszystko bowiem wskazuje na to, że właśnie jego ciało znaleziono niedawno w Meksyku w pobliżu miasta Ocosingo. Krzysztof Ch. podróżował z Kanady do Argentyny. Jego ciało znaleziono w wąwozie. Nie są znane przyczyny ani okoliczności śmierci mężczyzny.

Podróżnik Krzysztof Ch. miał 37 lat. Jego celem było przebycie trasy z Kanady do Argentyny. Cała podróż trwała już ponad rok. Po 400 dniach udało mu się dotrzeć do Meksyku. 17 kwietnia był w Tuxtla Gutiérrez, największym mieście stanu Chiapas. - Mam tu przyjaciela, który zaprosił mnie do swojego domu - informował lokalną gazetę, która zainteresowała się podróżnikiem. Niedługo po tym wydarzeniu kontakt z Polakiem się urwał.

Ocosingo: polski podróżnik Krzysztof Ch. znaleziony martwy

Przed kilkoma dniami w wąwozie w pobliżu miasta Ocosingo, na trasie z Ocosingo do San Cristóbal de las Casas znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. Okazało się, że ubrany jest w taką samą, jak należąca do Polaka, koszulę w biało-czerwone pasy. Zagraniczne media informują, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że to właśnie Krzysztof Ch. został znaleziony martwy. Niestety - nic nie wiadomo o okolicznościach jego śmierci. Na razie nie wiadomo nic o ruchach polskich placówek dyplomatycznych w Meksyku. Polak podróżował od wielu miesięcy, jednak cały czas pozostawał w kontakcie z bliskimi. Nagłe zerwanie komunikacji było powodem do niepokoju, a już kolejna informacja - o znalezieniu ciała - jest ciosem. Na oficjalne potwierdzenie, czy to on i co było przyczyną śmierci trzeba będzie poczekać.

Krzysztof Ch. nie jest jedyny

W podobnej okolicy niedawno zaginął inny podróżnik z Europy. Tym razem chodzi o niemieckiego kolarza, który na rowerze przemierzał Meksyk. Holger Franz Hagenbusch ostatni raz widziany był w meksykańskim San Cristobal, skąd udawał się w stronę Ciudad del Carmen. Tam jednak nigdy nie dotarł. Nie ma z nim kontaktu, nigdzie nie znaleziono jego ciała ani rzeczy. W poszukiwania zaangażowała się niemiecka i meksykańska ambasada, między którymi trwa nieustanny kontakt. Informacji o Niemcu poszukuje jego brat, który napisał na Facebooku przejmujący post z prośbą o pomoc w poszukiwaniach. - Proszę udostępniajcie tę wiadomość w Meksyku. Jeśli ktokolwiek go widział lub słyszał coś na temat jego miejsca pobytu, byłoby świetnie - napisał Rainer Hagenbusch. fot. facebook.com/RahagenZOBACZ TAKŻE:
  1. Stworzył ikonę znaną na całym świecie. Nie żyje
  2. Nie żyje założyciel ATM. Zginął tragicznie
  3. Powtarza się koszmar, który przeżywał Mackiewicz. 5 osób nie żyje, 4 walczą
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News