Niedawno w Vivie mieliśmy okazję podziwiać przesadnie „zfotoszopowaną” Ewę Kopacz, najwyraźniej to według speców od PR i marketingu politycznego mogłoby nie wystarczyć, by „ciemny lud” kupił zawoalowane przesłanie o treści: „z pani premier to równa babka jest”.
Dlatego też wczoraj, czyli w drugi dzień świąt na antenie TVP1 ukazał się wywiad z panią premier Kopacz. Jednocześnie, mieliśmy okazję obejrzeć opowieść falsyfikującą przeszłość obecnej pani premier.   Rozmawiającą była Agata Młynarska, którą zainteresowało, czy szefową rządu bolą nogi od chodzenia w szpilkach, kiedy zapaliła pierwszego papierosa, było też sporo o małżeństwie. Ale co ciekawe, widzom zasugerowano, że Kopacz w polityce zaczęła działać 16 lat temu. Wywiad z Ewą Kopacz, który wczoraj został wyemitowany na antenie TVP1, zapowiadany był już kilka dni temu. Przewodnicząca Platformy zaprosiła do swojego domu Agatę Młynarską, znaną z wcześniejszej świątecznej ?ustawki?, wówczas z premierem Donaldem Tuskiem. No i, przed południem obejrzeliśmy show. Od początku było wiadomo, że to ?ustawka? i dociekliwych pytań nie należało się spodziewać. Pomimo to, niektóre wątki zaskakiwały i śmieszyły. „Cały dzień na wysokich obcasach” – zmartwiła się Młynarska, a Kopacz potwierdziła z cierpieniem w głosie. Premier zdradziła kiedy zapaliła pierwszego papierosa, pożaliła się, że musi nosić podobne do siebie garsonki, a ona lubi dres. Było też o miłości, mężu, w drugiej części pojawiła się również córka premier i wnuk. Było miło, sympatycznie, cukierkowato. Publikowano materiały prasowe TVP, ale też posłużono się kłamstewkiem – zapowiadając spotkanie z Kopacz, ogłoszono widzom TVP1, że premier rozpoczęła polityczną karierę 16 lat temu, czyli już w III RP. Zresztą, to już nawet nie przekaz dnia, a kreowanie nowego życiorysu szefowej rządu. Wyznaczonej przez nią samą. – „nie przypominam sobie (?) Zawsze myślałam, że moją pierwszą partią była Unia Wolności” – oświadczyła kilka dni temu na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Tymczasem –  Ci co lepiej poinformowani wiedzą – Ewa Kopacz była członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Działała nawet jako wysłanniczka w NRD. ZSL działało do 1989 r., gdy zmieniło nazwę na Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze w trakcie obrad Okrągłego Stołu ZSL reprezentowało dotychczasową koalicję porządku ?okrągłostołowego?. Cóż, tego nie dowiemy się z telewizji od dziennikarzy o „obiektywnej” i „niezależnej” linii redakcyjnej?

Ktoś powie, jakie to ma znaczenie? No tak, nie ma to znaczenia zwłaszcza dla tej części społeczeństwa, która nie potrafi podjąć się racjonalnej oceny wyborczej i głosuje na zasadzie zasłyszanego gdzieś w przestrzeni, wyświechtanego hasła: „głosuję na PO, bo… „, tutaj każdy może sobie wpleść własne, zasłyszane w przestrzeni publicznej hasło.

Zobacz również

W swoich tekstach staram się poruszać kwestie istotne, zarówno te o dłuższej perspektywie czasowej, jak i sprawy bieżące związane z oceną rzeczywistości, w której żyjemy.
Analizując otaczającą nas rzeczywistość, staram się uwzględniać różne punkty widzenia.