Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, wywołała burzę swoimi słowami na temat muzułmanów i traktowania kobiet w Polsce. Spotkały ją zarówno słowa ostrej krytyki, jak i opinie wyrażające głębokie oparcie. O uchodźcach rozmawiała z Dziennikiem Gazeta Prawna. 

Ochojska przekonywała, że przeciętny muzułmanin byłby przerażony, gdyby zobaczył jak się traktuje kobiety w Polsce.

– Gdyby przeciętny muzułmanin zobaczył, jak się w Polsce traktuje kobiety, to by się przeraził. Przeraziłby się tym maltretowaniem, poniżaniem. Nie twierdzę, że aktów przemocy wobec kobiet w rodzinach muzułmańskich nie ma, ale popatrzmy na siebie. Nam nie grozi przyjazd fundamentalistów, nam grozi przyjazd normalnych ludzi, którzy szukają bezpieczeństwa dla siebie, a przede wszystkim dla swoich dzieci. Rozumiem lęk Polaków, ale wiem też, jakie ludzie mówią bzdury, nie widząc na oczy muzułmanina – powiedziała.

Internauci mocno zareagowali na słowa Ochojskiej, które padły w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Wybuchły emocjonujące dyskusje, które z obu stron pełne były obelg i agresji. Temat uchodźców jest obecnie najgorętszym i tym, który dzieli Polaków, jeszcze mocniej niż spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Atmosferę podgrzały jeszcze bardziej zamachy terrorystyczne, do których przyznało się Państwo Islamskie, bowiem udowodniono, że ponownie jeden z samobójców zakamuflował się i przedarł do Europy w tłumie uchodźców.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

...

Zobacz również

Zobacz również