Oburzająca decyzja rektora Uniwersytetu Gdańskiego w dniu pogrzebu Adamowicza

Oburzająca decyzja rektora Uniwersytetu Gdańskiego w dniu pogrzebu Adamowicza Źródło: screen facebook.com

Uniwersytet Gdański to jedna z najbardziej szanowanych uczelni w naszym kraju. Niestety, rektor uniwersytetu podjął decyzję, która oburzyła zarówno studentów, jak i wykładowców.

Uniwersytet Gdański co roku przyciąga tysiące nowym studentów, którzy często przejeżdżają całą Polskę, aby studiować właśnie na tej uczelni. Jednak w dzisiejszym dniu ten konkretny uniwersytet będzie wszystkim się kojarzył z oburzającym podejściem do wydarzeń, które połączyły niemalże całą Polskę. Mowa oczywiście o pogrzebie Pawła Adamowicza, na który przyszły tysiące osób. Niestety, mimo tak ważnej uroczystości, nie wszyscy mogli się na niej stawić.

Uniwersytet Gdański: oburzająca decyzja

Zamach na życie Pawła Adamowicza, który odbył się w niedzielę, wstrząsnął całą Polską. Teraz połowa Polski zwrócona jest w stronę Gdańska, gdzie odbywa się pogrzeb polityka. Na uroczystości zjawiły się osoby z najróżniejszych środowisk, które połączyła wspólna tragedia. Z tej okazji studenci wielu uczelni są zwolnieni z zajęć lub ich nieobecność jest usprawiedliwiona. W ten sposób władze uniwersytetów chcą umożliwić swoim pracownikom oraz studentom zaocznym uczestniczenie w mszy świętej. - Ze względu na organizację roku akademickiego nie zostały ogłoszone dni rektorskie w dniu 19 stycznia 2019. Rektor UG zdecydował, że na poszczególnych wydziałach UG każdy z dziekanów może wprowadzić w tym dniu dni dziekańskie wolne od zajęć w zależności od potrzeb każdego wydziału. Nie na wszystkich wydziałach UG są w tych dniach zajęcia zaoczne. Dziekani ogłaszają dni dziekańskie na stronach wydziałów - mówiła rzeczniczka prasowa uczelni. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Niestety, rektor Uniwersytetu Gdańskiego zdecydował się nie odwoływać zajęć i pozostawił podejmowanie tej decyzji dziekanom poszczególnych wydziałów. Ostatecznie godziny rektorskie wprowadził jedynie Wydział Prawa i Administracji. Podjęcie takiej, a nie innej decyzji szokuje tym bardziej, że Paweł Adamowicz był studentem oraz prorektorem tej uczelni. Zarówno studenci, jak i wykładowcy wyrazili swoje niezadowolenie. - Jeśli będę musiała wybrać, czy przeprowadzić zajęcia ze studentami, czy wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych pana prezydenta, wybiorę to drugie. Chciałabym, abyśmy ten dzień pożegnania przeżyli razem jako wspólnota akademicka - przyznaje dr Anna Strzałkowska adiunkt UG. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby
  2. DNO! TVP ocenzurowało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza
  3. Z ostatniej chwili: Wspaniała inicjatywa księdza na pogrzebie Adamowicza
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News