Z takiego głosu poparcia politycy Prawa i Sprawiedliwości z pewnością nie będą zadowoleni. W trakcie dzisiejszej debaty na temat Polski podczas posiedzenia komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego jako jeden z nielicznych za polskim rządem wstawił się niemiecki europoseł znany z neonazistowskich poglądów.

Udo Voigt w przeszłości zasłynął między innymi pochwałami dla rządów Adolfa Hitlera. Tym razem postanowił stanąć w obronie rządu Beaty Szydło.

Z pewnością nie poparłbym procedur przeciw Polsce. W przeciwieństwie do Niemiec Polska to wolny i suwerenny kraj. Polacy sami zdecydują o swojej przyszłości – grzmiał niemiecki polityk.

Jego zdaniem rzekome zagrożenie dla rządów prawa w Polsce to kompletna fikcja. Stwierdził, że popierając opozycję Komisja Europejska staje przeciwko większości obywateli, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość.

Są jeszcze kraje europejskie, gdzie rządy są wyłonione w wolnych wyborach i reprezentują wolę swojego narodu. Tak jest w przypadku Polski – dodał Udo Voigt.

źródło: Twitter

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

Zobacz również