Posłowie uczcili minutą ciszy pamięć mężczyzny, który w ubiegłym miesiącu podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jedyną osobą, która się wyłamała, była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

O uczczenie pamięci Piotra Szczęsnego (rodzina wyraziła zgodę na publikację nazwiska) poprosił marszałka sejmu poseł Marek Sowa z Nowoczesnej – Zdaję sobie sprawę, że możemy się różnić w ocenie tego zdarzenia, ale mam głębokie przekonanie, że ten wyjątkowy akt desperacji człowieka był motywowany miłością do ojczyzny i troską o jej los. Zostawił nam manifest, który dla każdego z nas powinien być powodem do refleksji – powiedział z sejmowej mównicy.

Podkreślił, że w ostatnich dniach w wielu miastach Polacy oddali hołd mężczyźnie. – Niech ta tragedia będzie dla nas ostrzeżeniem, a chwila ciszy oddaniem szacunku człowiekowi, który poświęcił życie z miłości do Polski – zaznaczył. – Uczcijmy i my minutą ciszy pamięć zwykłego, szarego człowieka – dodał na koniec.

Posłowie wstali, by oddać hołd zmarłemu. Wyłamała się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Widać to wyraźnie w sejmowej transmisji. Nie wstała, mimo że zrobili to jej klubowi koledzy.

 Posłowie PO twierdzą również, że z ław PiS padały okrzyki „hańba” oraz „zwiększyć finansowanie psychiatrii”.

Sejm oddał cześć minutą ciszy Piotrowi S. Jedna z posłanek PiS krzyknęła „hańba” :(– napisał na swoim Twitterze poseł Krzysztof Brejza.

– Sejm uczcił pamięć Piotra Szczęsnego. K. Pawłowicz jedyna, która nie wstała. Z ław PIS okrzyki hańba i zwiększyć finansowanie psychiatrii – dodał były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Do samospalenia doszło w dniu 19 października 2017 na warszawskim Placu Defilad. W listach rozrzuconych wokół siebie Piotr Szczęsny napisał, że podpalił się, by zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce i łamaniu wolności obywatelskich przez rząd PiS. Zmarł 29 października na skutek odniesionych obrażeń. 54-latek był chemikiem, mieszkał w Niepołomicach.

Pogrzeb Piotra Szczęsnego odbędzie się 14 listopada w Krakowie. Za pośrednictwem redakcji OKO.press rodzina zaapelowała o „uszanowanie żałoby, religijnego charakteru uroczystości, nieskładanie kondolencji i pożegnanie Piotra w ciszy, bez symboli i demonstracji partyjnych, flag, banerów oraz błysków fleszy”.

Źródło: twitter.com/arlukowicz
Źródło: twitter.com/krzysztofbrejza

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Gwiazdy, które przeżyły rodzinną tragedię [ZOBACZ!]


8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

...

Zobacz również