W czasie jednego z programów emitowanego na żywo w TVP Info na ekranie wśród wiadomości od widzów pojawił się obraźliwy wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz wpis. Interpelację w jego sprawie zgłosił od razu poseł PO, Grzegorz Furgo. Jak wynika z odpowiedzi Jacka Kurskiego, osoba odpowiedzialna za pokazanie niefortunnego komentarza straciła już pracę.

Program, podczas którego doszło do wpadki, dotyczył powołania komisji weryfikacyjnej ds. afery reprywatyzacyjnej. Omawiano między innymi fakt, iż prezydent Warszawy nie planuje się przed nią stawić. W odpowiedzi na słowa zaproszonych gości, jeden z internautów opublikował naprawdę wulgarny post o treści: „HGW dochodziła? Chyba na swojej działce ze swoim mężem”, co zaszokowało wielu widzów.

– Bardzo trudno uwierzyć w błąd moderatora, wykorzystywanie kanału komunikacji tweetowej weszło w krew pracownikom TVP zacierając różnicę pomiędzy tym, co prywatne a publiczne. A jeżeli był to błąd moderatora, to TVP po raz kolejny potwierdza wyraźny spadek profesjonalizmu również w sferze obsługi swoich programów, w sferze merytorycznej, technicznej i dziennikarskiej – napisał o całej sprawie w interpelacji poseł PO, Grzegorz Furgo, który natychmiast zareagował na to, co wydarzyło się na antenie. Odpowiedzieć postanowił mu sam Jacek Kurski.

– Błąd moderatora programu spotkał się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także kierownictwa redakcji publicystyki TVP Info. Zdecydowano m.in. o natychmiastowym zakończeniu współpracy z osobą odpowiedzialną za tę sytuację – stwierdził otwarcie prezes TVP. Jego postawa zaskoczyła wiele osób, jednak internauci znacząco ją pochwalili.

...

Zobacz również