Ile kolorów widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradza więcej, niż się wydaje, może wykazać poważny problem

Ile kolorów widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradza więcej, niż się wydaje, może wykazać poważny problem Źródło: Życie News

Obrazek z kolorami nie jest zwykłym psychotestem lub testem na spostrzegawczość. To, ile barw dostrzegasz, może powiedzieć ci więcej, niż się wydaje. To doskonały sposób, żeby sprawdzić, jakie uwarunkowania biologiczne posiadasz. W niektórych przypadkach obrazek może być także wstępem do dalszej diagnozy. U niektórych ujawnia poważne problemy.

W internecie wielokrotnie pojawiały się zdjęcia, które wywoływały prawdziwe zburzenie wśród komentujących. Nie ma osoby, która nie pamiętałaby sukienki, która podzieliła internatów. Niektóre osoby widziały ją w odcieniach błękitu, inne zaś - złota. Mimo gorących sporów, komentujący nigdy nie doszli do porozumienia. Podobnie było w przypadku butów, którzy jedni widzieli w barwach bieli i mięty, a inni różu i szarości. To, że poszczególni ludzie postrzegają kolory w całkiem inny sposób, może wydawać się zaskakujące. Okazuje się, że wpływ na ten problem mogą mieć indywidualne uwarunkowania biologiczne. Ten obrazek powie ci, do jakiej grupy należysz.

Obrazek z kolorami zdradzi ci prawdę o tym, jak postrzegasz kolory

Żeby poznać wynik testu, wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się temu, co przedstawia kolorowy obrazek. Kluczowe jest policzenie barw, które widzisz. Skup się i rozpocznij analizę. Ile kolorowych paseczków zauważyłeś? Będzie to podpowiedź na temat tego, ile receptorów znajduje się w twoim oku. Jeśli dostrzegłeś mniej niż dwadzieścia barw, prawdopodobnie jesteś dichromatą. Takie osoby jak ty mają tylko dwa receptory w gałce ocznej. W tej grupie znajduje się tylko dwadzieścia pięć procent cywilizacji. Jeśli należysz do tego grona, możesz podświadomie sięgać po czarne, beżowe i niebieskie ubrania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli widzisz od dwudziestu do trzydziestu dwóch kolorów, jesteś w grupie trichromatów. W twoim oku znajdują się trzy rodzaje receptorów odpowiedzialnych za postrzeganie kolorów: fioletowego, niebieskiego, zielonego i czerwonego. Do tego grona należy aż połowa ludzkości, dlatego można uznać, że to najbardziej powszechna i standardowa opcja.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Sensacyjne doniesienia obiegły media. Łukasz Szumowski rozważa rezygnację ze stanowiska, jest nawet przewidywana data dymisji

Osoby, które widzą od trzydziestu dwóch do trzydziestu dziewięciu kolorów, posiadają cztery rodzaje receptorów wzrokowych i zwani są tetrachromatami. Ta grupa liczy sobie dwadzieścia pięć procent światowej populacji. Jeśli widzisz więcej niż trzydzieści dziewięć kolorów, musisz koniecznie wrócić do liczenia. To maksymalna liczba barw, którą można dostrzec na tym obrazku. Czasem umysł potrafi oszukiwać, dlatego prawdopodobnie padłeś ofiarą iluzji optycznej. Do której z grup należysz?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Syn Stuhra przerwał milczenie pilną wiadomością. Wszyscy trzymają kciuki
  4. Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Ostatnia szansa, by zrobić w nich zakupy
  5. Dopiero teraz media podały informację, nie żyje polityk. Polacy w żałobie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie
  8. Zborowska już mieszka w domu z basenem. Butelkowa kuchnia hipnotyzuje, ale taras budzi największy zachwyt
  9. Ojciec Małgorzaty Rozenek nie mógł dłużej milczeć. Publicznie skrytykował córkę

Źródło: Życie News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News