Nie mieści się w głowie, co zrobili z portretem Maryi. Jak mogli?

Nie mieści się w głowie, co zrobili z portretem Maryi. Jak mogli? Źródło: twitter.com DW Culture

Obraz Maryi został zupełnie zniszczony. Zdjęcia, które po dewastacji opublikowano w mediach, odbierają mowę. Zwyczajnie nie mieści się w głowie, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego.

Obraz "Maryja Niepokalanie Poczęta" miał zostać odrestaurowany, ale efekt okazał się odwrotny. Dzieło zupełnie nie wygląda już jak dzieło. Widząc je, raczej trudno jest też sobie wyobrazić, że kiedykolwiek nim było. Niestety nikt nie przewidział, że dzieło zostanie zniszczone i to w taki sposób. Sprawą musieli zająć się eksperci, nie jest dobrze. 

Obraz Maryi zupełnie zniszczony 

Opisywane przez RMF24 zdarzenia dotyczą kuriozalnej sytuacji, jaka miała miejsce jakiś czas temu. Pochodzący z Walencji kolekcjoner zatrudnił dwóch artystów i powierzył im obraz "Maryja Niepokalanie Poczęta", będący dziełem barokowego malarza Bartolome Estebana Murilla z XVII wieku. Mężczyzna zlecił jego odrestaurowanie. Co więcej, jako zaliczkę każdemu ze "specjalistów" wypłacił po 1200 euro. Szybko jednak przekonał się, że ze specjalistami mieli oni niewiele wspólnego, tak samo jak sam obraz niewiele ma już wspólnego z dziełem Murilla. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Fachowcy zupełnie zniszczyli wizerunek Maryi. Najpierw amator ze wschodniej Hiszpanii, w czasie prac przy renowacji, całkowicie zmył jej twarz. Później próbował wszystko naprawić, ale zakończyło się to fiaskiem. Jego "kolega po fachu" także podjął się wyzwania naprawy, jednak i tym razem bezskutecznie. W końcu Hiszpan dopuścił się czegoś niewyobrażalnego - postanowił własnoręcznie namalować twarz Maryi. Niestety, jego "dzieło" nie miało nic wspólnego z oryginałem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie

2. Krzyki 35-latki można było usłyszeć przez całą noc. Nikt jej nie pomógł

Kolekcjoner przeżył szok, gdy zobaczył doszczętnie zniszczony obraz. Został on już przekazany w ręce prawdziwego profesjonalisty, jednak trudno przewidzieć, jak wiele uda mu się naprawić. Tymczasem wyszło na jaw, że winni zniszczeniu amatorzy, tak naprawdę zajmują się restaurowaniem mebli, a nie dzieł sztuki.

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  2. Półnaga gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  3. Zakaz zostanie podtrzymany. Media dotarły do ustaleń na najwyższym szczeblu, wiele osób będzie zmuszonych do nagłej zmiany planów
  4. Panna młoda założyła swoją suknię ślubną. Chwilę później wszyscy opłakują bolesną śmierć
  5. Rozporządzenie obowiązuje, dotyczy wszystkich Polaków. Ministerstwo Zdrowia postawiło sprawę jasno
  6. Tragiczne doniesienia o zdrowiu legendy estrady. Jest przykuta do łóżka, walczy o życie

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News