Decyzją francuskich władz, prowizoryczny obóz nielegalnych imigrantów w Calais zostanie zlikwidowany. Jego mieszkańcy mają czas do następnego wtorku na opuszczenie terenu. 

Francuskie władze dały czterem tysiącom nielegalnym imigrantom z Bliskiego Wschodu czas do wtorku do godziny 20, na opuszczenie nielegalnie wybudowanego obozowiska „Dżungla” w Calais. Jak zapewniają włodarze, każdy kto nie opuści terenu obozowiska dobrowolnie, zostanie usunięty siłą.

Nielegalni imigranci, którzy opuszczą tzw. dżunglę, będą mogli natomiast liczyć na zakwaterowanie w nowowybudowanym obozowisku w innym miejscu lub przeniesienie do funkcjonującego ośrodka dla imigrantów na terenie Francji.

Po upływie terminu i usunięciu wszystkich nielegalnych imigrantów z terenu obozowiska w Calais, francuskie władze przystąpią do jego całkowitej likwidacji. Na terenie „Dżungli” można znaleźć oprócz prowizorycznych domostw, także świątynie czy sklepy.

Zamiar likwidacji nielegalnego obozowiska wywołuje sprzeciw organizacji humanitarnych działających na jego terenie. Według przedstawicieli organizacji proponowany przez francuskie władze nowy obóz „jest bardzo daleki od odpowiedzi na potrzeby i problemy uchodźców”. 

https://www.youtube.com/watch?v=A7zI5aYk-Mw

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvn24

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.