Obowiązek noszenia maseczek - kiedy przestanie obowiązywać?
AGENCJA SE/East News
Jakub Kossakowski - 25 Maja 2020

Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie

Nie da się ukryć, że Polacy wyczekują na dzień, w którym obowiązek noszenia maseczek odejdzie w niepamięć. Zakrywanie twarzy poza miejscem zamieszkania bez wątpienia jest uciążliwe, jednak pojawiły się przesłanki dotyczące częściowego zdjęcia tego nakazu.

Wprowadzony przez rząd obowiązek noszenia maseczek poza miejscem zamieszkania wzbudza spore kontrowersje. Niektórzy uznają je za jak najbardziej zasadne, inni za szkodliwe. Media dotarły do informacji, które wyjaśniają jakie będą dalsze losy tego nakazu.

Olga Semeniuk otwarcie kinPadł konkretny termin. Wiceminister rozwoju zdradziła, kiedy nastąpi otwarcieCzytaj dalej

Obowiązek noszenia maseczek ulegnie zmianie?

Odkąd wprowadzony został obowiązek noszenia maseczek, pojawiła się masa krytycznych głosów dotyczących zasadności takiego rozwiązania. Znaczna część osób zaczęła wyrażać swoje obawy dotyczące wpływu zakrywania nosa oraz ust na ich zdrowie. Ostatnio przedstawiliśmy opinię lekarza odnoszącą się do tego zagadnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że obowiązek noszenia maseczek jest sam w sobie uciążliwy. Ostatnie doniesienia sugerują, że może on ulec zmianie.

Portal Money dotarł do informacji, które mogą sugerować, że niedługo nastaną zmiany. Okazuje się, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia rozważają kilka wariantów, które poluzują obowiązek noszenia maseczek. Czego możemy się spodziewać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test psychologiczny obrazekCo widzisz jako pierwsze? Odruchowy wybór ujawni twoją najlepszą cechęCzytaj dalej

Nowe zasady dotyczące noszenia maseczek

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Money obowiązek noszenia maseczek już niebawem może obowiązywać wyłącznie w komunikacji miejskiej i przestrzeniach zamkniętych. W związku z tym ten środek mający przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii nie będzie już konieczny podczas przebywania na świeżym powietrzu. Natomiast możliwość całkowitego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na razie nie jest brana pod uwagę.

Portal Money przytoczył również wypowiedź Łukasza Szumowskiego, który wyjaśnia, że na terenie Polski statystyki nowych zachorowań są podbijane przez pojedyncze ogniska choroby. Minister zdrowia podkreślił, że od początku pandemii liczba nowych zakażeń oscyluje w okolicach kilkuset i nie rośnie. To właśnie te czynniki sprawiły, że rozważane jest poluzowanie nakazu, którym jest obowiązek noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w Polsce

2. Niestety, media obiegła przykra wiadomość o ”Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor ma powód do smutku

Minister zdrowia potwierdził również, że kwestię zmian dotyczących nakazu noszenia maseczek poruszy z premierem. Jednoznaczna informacja na ten temat powinna zostać przekazana Polakom w ciągu dwóch najbliższych dni. Nie pozostaje nam nic innego niż oczekiwanie na rezultat tych ustaleń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rodzice od dawna skarżyli się na opiekunkę w przedszkolu. Teraz postawiono jej zarzut morderstwa
  3. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Znamy zwycięzcę niemieckiego klasyku, co za mecz
  4. Porażająca wiadomość o Polce, która wyrzuciła dziecko przez okno. Ujawniono, co wcześniej zrobiła dziecku
  5. Niestety, media przekazały tragiczne wieści. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Oszałamiająco piękna żona Michała Żebrowskiego pokazała ciążowe zdjęcie. Kilka słów pod fotografią sprawiło, że wszystko stało się jasne
  7. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Ślub panna młodaOkreślili jego żonę w bardzo niemiły sposób. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeńCzytaj dalej

Źródło: MoneyPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News